Závod na výrobu a zpracování potravin

V obci Třemešná je plánován moderní závod na výrobu a zpracování potravin. Záměr v současné době prochází stavebním řízením. Investorem je společnost Taneco.

Závod na výrobu a zpracování potravin v Třemešné v celkové investici 790 mil.CZK budou tvořit dva objekty s celkovou zastavěnou plochou  téměř 10.000 m2.

Objekt pro chov a zpracování ryb bude mít užitnou plochu přes 5.500 m2 a druhý objekt určen k pěstování a zpracování zeleniny s užitnou plochou přes 4.000 m2. Plánovaný roční objem produkce Závodu je 600 tun lososa obecného o tržní váze min. 3 kg a více než 400 tun listové zeleniny, bylin a klíčků. Pilotní projekt bude využívat technologii RAS pro chov lososa atlantského a vertikální systém pěstování pro listovou zeleninu a byliny. V rámci tohoto projektu plánujeme vytvořit více než 30 nových pracovních míst.

zdroj: taneco.cz / městoalbrechtice.cz

Související články


Komentáře

  1. Graylag :

    Že by akvaponie? Tohle by mohlo být hodně zajímavé a rozhodně jsem zvědavý, jak to celé dopadne.

    Thumb up 4 Thumb down 0
  2. Archerr :

    Graylag: zajímavé by to bylo kdyby ta firma roky neplánovala investice všude možně ale zatím nepostavila nic. Holešov už s nima taky vyběhl.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.