Zastávka Prostorná se změní

Ze tří variant rekonstrukce zastávek Prostorná byla vybrána jediná, která je k realizaci připravena a lze na ni tedy využít dotace.

Varianta B počítá s posunutím nástupišť směrem do centra mezi ulice Prostornou a Jahnovu. Proti ní se lidé bouřili nejčastěji proto, že by údajně znemožnila zásobování místních obchůdků. Zastávky se posunou o několik metrů směrem do centra města a budou umístěny naproti sobě, tím pádem dojde ke zrušení jednosměrné zastávky Daliborova. Mezi nástupištěm a chodníkem ale nebude možné parkovat.

Jak se změní doprava?

Dojde i k úpravám provozu v přilehlých ulicích. Zatímco ulice V Zátiší se zaslepí, ulice Prostorná, Karla Tomana a U Vodojemu se zprůjezdní a bude z nich jednosměrka. Na tuto akci pak ihned naváže oboustranná rekonstrukce chodníků v ulici 28. října od křižovatky ulic 28. října, Železárenské a Josefa Šavla až po restauraci Zaječský vinný sklep.

V případě dodržení plánu DPO by k rekonstrukci tramvajových zastávek mělo dojít v létě příštího roku.

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.