Zásahy do krajiny – červenec

Přehled významnějších stavebních projektů na území města Ostravy za měsíc červenec 2018 z dokumentu „Zásahy do krajiny“.

Počet ohlášených jednotlivých rodinných domů spadajících pod stavební úřad Ostravy za měsíc červenec: 33

 1. Nástavba části administrativní budovy Amsoft Ostrava-Zábřeh
 2. Zastřešení terminálu , budova sociálního zázemí tramvajové smyčky Dubina
  Současný stav terminálu.
 3. Nová budova koupaliště Vratimov
 4. Oprava fasády farnost Ostrava-Poruba

 5. Vybudování zázemí a rekonstrukce hřiště TJ Sokol Koblov
 6. Dům seniorů v Krásném Poli
  Domov vznikne na místě po zbourané MŠ na ul. Družební.
 7. Rekonstrukce podchodu pod ul. Místecká, Ostrava-Hrabůvka
  Jedná se o podchod u zastávky Dřevoprodej.
 8. Obnova Grossmannovy vily, Moravská Ostrava

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  Opět vidíme jak vypadá ten stavební boom tady v Ostravě. Nikde nic… Místa habaděj

  Thumb up 19 Thumb down 2
 2. Archerr :

  Mesto se vylidnuje a je v upadku…ani s praci to neni zlate….divim se ze to vedeni mesta a kraje snad ani nestve

  Thumb up 12 Thumb down 8
 3. Adam Cerv :

  Patrik: Jediný „boom“ očekávám ve výstavbě domovů důchodců D.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 4. davidb :

  Koupaliště ve Vratimově se rozhodně nebude řešit nyní.
  Do konce srpna (možná i v září) bude probíhat sezona.
  Až potom by se měla začít bourat stará budova, ale nevím jak je na tom výběrové řízení.
  Jestli už je vybrán realizátor nebo ne.
  A pokud není, tak se baourat začne později.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. D.L. :

  Když už zde hodně často joudové z Brna plodí své duchapřítomné rozumy…tak ani Brno na tom není skvěle a za posledních 25 let Brnu ubylo cca 30.tisíc lidí a není to zdaleka tak slavné, jak se nám zde snaží někteří vnutit. Bohužel mediálně všeobecně je velice vděčné vždy psát pouze o Ostravě, a situace je podobná ve všech velkých městech, kde je +- počet obyvatel stagnuje a je za posledních roky podobný. Výjimkou je Praha, kde tvoří velký nárůst cizinci. O Semerákovi a JEHO GRUPĚ OSTRAVAK, nemá smysl psát a bohužel, i když na radnici nebudou, bude dlouho trvat, než se situace změní. A firma která měla zájem stavět v Ostravě, po zkušenostech s radnicí se do Ostravy už nevrátí…

  Thumb up 11 Thumb down 10
 6. varix :

  Tak já už fakt nevim. Někteří si tady roky stěžovali, že se zastavily práce na Karolině, že se nestaví byty a kancly a že se máme zle.
  Za poslední rok se rozběhla spousta “usnutých” projektů, namátkově bytový dům v Martinově, BD Polská, Karolina, viladomy u VTP. Maká se na skeletu. CTP chce vystavět novou budovu vedle stávající, kde je Tieto. Rozpohyboval se Jindřich center. Staví se outlet a Géčko v Porubě.
  Z dalších aktivních projektů Průmyslová zóna Nad Porubkou, rozšiřování Business parku Kunčičky, nový objekty v zóně CTP u Makra.
  Zásadní změna nepřijde hned, už kvůli těm proklatým lhůtám. Ale sakra, tvrdit, že Ostrava upadá, to by si mohl dovolit tvrdit jen někdo, kdo nemá absolutně šajnu o tom, jak funguje ekonomika.
  Oproti předchozím letům vážně změna nastala, rozpohybovaly se chronicky zaseklý projekty, ve který už nikdo nevěřil. Důvěra investorů vzrostla, jinak by se nestavěl outlet, nové nák. centrum a další kancly. Kdy naposledy od nejhoršího roku krize 2013 tohle Ostrava zažila?
  Proč Ostrava nedávno zaznamenala nejvyšší nárůst cen bytů v ČR o 23%?

  Jasně, že by ten dokument mohl mít více staveb. Ale kde pak jsou podle vás desítky nerealizovaných staveb z tohoto dokumentu, které byly uvedeny minulá léta?

  Thumb up 25 Thumb down 7
 7. Michal :

  Maká se na skeletu?
  Rozhodně nemaká, ani na jednom.

  Thumb up 6 Thumb down 14
 8. Adam Cerv :

  D.L.: To je trochu demagogie k tom Brnu ne ? Nechci aby se tady pořád dokola mluvilo o jiných městech, ale někdy to není špatné. Čísla jsou trochu zkreslená, stejně jako v Ově funguje v městě suburbanizace a residenti se stěhují za město, narozdíl od MS kraje, kraj Jihomoravský populačně roste. V posledních letech byl i v centrálním obvodu města Brna nárůst počtu trvale žijících obyvatel. Dnes by mělo být v okrese Brno-město cca 380 000 obyvatel, nejvíc jich bylo v roce 1990 – 392 000. Do těch statistik se však většinou nepočítají cizinci nebo lidi kteří zde nemají trvalý pobyt, to jsme pak na jiném čísle, (bez například cizinců má už Ostrava jen 288 000, s cizinci cca 290 000, vrchol byl cca 330 000), když pak k tomu přičteme lidi kteří do Brna dojíždí za prací a za studiem tak jsme více než půl miliónech.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 9. Archer :

  Varix, jestli mam šajn či ne toť otazka… Rozhodně bych netvrdil že zaživame rozmach kvuli nekolika spekulativnim stavbam v zonach pro prumysl navic často s platy kolem 20 000 přes agenturu. Navic otazka co bude do budoucna ( robotizace, prodej AMO) je stale nezodpovezena. Jinak upadek jsem myslel hlavne obyvatelstvem ….fetaci romove lide v exekuci a s tim zhorsena kriminalita…ze se nektere ctvrti staly ghetty je vec druha…. Ale to je mi celkem fuk mne stve vyjadreni mesta ze jim nevadi pokles obyvatel…nikoho tim se dotknout nechci a poprosim Ty co zminuji Brno a Prahu at daji pokoj to je mi uplne jedno ja ziji v Ostrave ne v Brne ani Praze …

  Thumb up 9 Thumb down 8
 10. Adam Cerv :

  Archer: Řešení je asi dost nepopulární a zdlouhavé, to se za jedno období stihnout prostě nedá. Investovat se musí do lidí, školství, výzkumu… V neposlední řadě samozřejmě do zkvalitnění ovzduší, ovšem to je problematické, navíc když se ani pořádně neví kde ty hlavní zdroje jsou a poloha Ostravy zlepšení taky moc nepomáhá. Bez zlepšení těchto věcí a ruku v ruce image města budou lidi prostě odcházet dále.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Adam Cerv: Právě že s cizinci má Ostrava 300tis.

  Aktuální údaje sice v odkazu nejsou, ale poslední ze začátku roku je uvedeno 10 601. Na dva tisíce cizinců to určitě za půl roku nekleslo.

  https://www.ostrava.cz/cs/urad/hledam-informace/aktualni-informace/pocet-obyvatel-ve-spravnim-obvodu-statutarniho-mesta-ostravy

  Brno pro doplnění https://www.mistopisy.cz/pruvodce/obec/9050/brno/pocet-obyvatel/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. Adam Cerv :

  Martin [msstavby.cz]: Moje chyba, uvědomil jsem si to až když jsem to poslal.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. D.L. :

  Centrum Brna se trvale vylidnuje a radnice Brna příznává, že je to problém Brna. A počet je cca 360.tisic, takže ten úbytek lidí Brna je veliký. A uvádět počty cizinců je nesmysl jak v Případě Ostravy tak Brna. Počet trvale žijících lidí v Brně se od roku 1990 zmenšil o skoro 30 tisíc.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 14. Adam Cerv :

  D.L.: A to jsou data z jakého roku ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Archerr :

  D.L hnuti ZIT BRNO si nejake obstara jinak to Adam: pravda, mozna jeste nejakeho velkeho solidniho zamestnavatele bych jen dodal

  Thumb up 3 Thumb down 2
 16. Adam Cerv :

  D.L.: https://www.czso.cz/csu/xb/vekove_slozeni_obyvatel_v_okrese_brno_mesto

  https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/v-brne-po-letech-opet-roste-pocet-obyvatel-narozene-deti-na-spici-mezi-okresy-20161216.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Adam Cerv :

  D.L.: :D a teda už dost o Brnu. Tfuj

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. D.L :

  Jen i články potvrzeno, že s výkyvem se Brno vylidňuje!
  Ano, dost o Brnu, jen jsem reagoval…protože časté exhibovaní zamindrákovaných brnaku zde, je opravdu ,už jen k smíchu.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 19. AC :

  Pro srovnání Ostrava x Brno, podle statistik ČSÚ: Ceny bytů v Brně jsou v průměru trojnásobné, průměrná mzda v Brně mírně vyšší (po zdanění rozdíl minimální), v Brně je lepší životní prostředí, kulturní vyžití, nákupní možnosti, zdravotnictví srovnatelné, nezaměstnanost v obou městech v podstatě nulová (v Ostravě je více nezaměstnatelných). Mediální obraz výrazně ve prospěch Brna.
  To jsou fakta ať se to někomu líbí nebo ne. Priority, váhy ať si každý vyhodnotí sám. V obou městech jsem žil a jsou jinak srovnatelná.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 20. balde :

  líbí se mi bytová politika Brna co dělají pro to aby pomohli lidem s bydlením, navíc v centru velké byty které nejsou schopni pronajmout plánuji využít tak že je nabídnou státním zaměstnancům – sestřičky, lékaři, učitelé, policisté. Takže jim to poskytnou jako benefit, aby přišli pracovat do Brna a buodu bydlet přímo v centru takže ušetří za dopravu.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 21. D.L :

  Bohužel mediální obraz je docela důležitý a lidi kteří na Ostravsku nebyli si dělají obraz z médií a mají často hodně zkreslenou představu o Ostravě…dnes si dovolím tvrdit že co se týče sport a kulturního vyžiti Ostrava vcelku převyšuje, Brno

  Thumb up 12 Thumb down 0
 22. Rado :

  Teda nic moc, ale čeho se obávám, tak bodu č. 2. Myslím si, že to bude vzor hrad, tedy vzor Hranečník a návrat do 70. let. Jinak co se týče diskuze Osrava vs. Brno, tak si myslím, že kvalita života je vyšší v Brně. Už to, že si tam nestihli pobourat tolik historických staveb jako my tady v Ostravě, díky Fakultě architektury tam nevznikají takové šílenosti, jaké vznikly v Ostravě, univerzity mají lepší renomé než ty ostravské, o podmínkách pro vědu a výzkum nemluvě. A potom to klíčové, životní prostředí a mediální obraz. Zde by občas potřebovala ostravská redakce ČT pověsit do průvanu, profackat, protože jednou dobu mi přišlo, že si snad na těch sociálních tématech z Ostravska snad i zakládají. Mám rád obě města, ale jako člověk mající rád historii, je mi bližší Brno, protože to, o čem čtu, mám šanci i vidět, ostravské čtení je v drtivé většině čas minulý a paneláky fakt neobdivuji.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 23. Martin [msstavby.cz] :

  D.L: Kulturního rozhodně ne. Ostrava má sice často ocenění Thálie. Ale tím to končí. Jinak Brno v kulturním životě jasně vede.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 24. phrabov :

  Martin [msstavby.cz]: tak kulturní sfera nejsou jen divadla a výstavy, ve kterých Brno dominuje. Třeba hudební festivaly, tam je ova úplně jinde. I sportovních a společenských událostí je tu více (např. dny nato)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 25. Martin [msstavby.cz] :

  phrabov: Divadla opravdu nejsou celá kulturní sféra, ale je to jediná sféra, ve které má Ostrava možná lehce navrch.

  Jinak, bohužel, opravdu ne.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 26. Kamil Staš :

  Martin [msstavby.cz]: neznám žádný hudební festival z Brna (CoO, B4L), žádnou sportovní akci z Brna (Tretra, různé mistrovství světa) Jediné co vnímám že Ostrava pokulháva jsou výstavy.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 27. Adam Cerv :

  Kamil Staš: Jako v Ostravě se odehrává podle mě mnoho významných věcí, které vnímá zaznamenává a někdy nám i závidí celý zbytek republiky, což je super. Ale kulturní život a život jako takový bych do toho teda úplně nepletl.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 28. aggu :

  Obnova Grossmannovy vily. Tomu kdo se zasloužil, tleskám.
  Brno bych ponechal internetovým bublinám, tam je mu dobře. Chudáci Onderka, Hašek, Sobotka, pro Brno rozkrájeli sebe i státní rozpočet, a nikdo jim ani nepoděkoval. Nebýt cool je v CZ hořké :-)

  Thumb up 6 Thumb down 3
 29. Radim :

  Nevíte někdo co se děje v tom baráku mezi deskáčem a 30.dubna na na ulici tuším Bezručův sad ?, naproti tomu parčíku ? Byla to myslím budova Českých drah. Bydlím hned vedle a začali se tam stěhovat romové ve velkém. Hraje tam furt nahlas hudba a řve se tam atd. To tam má být jako ubytovna nebo co ? Máte nějaké info ? Byla to celkem slušná lokalita dříve .

  Thumb up 5 Thumb down 1
 30. Danek :

  Radim: Uz me to tady stve…jak dlouho potrva nez s tim mesto neco udela?..pripravovali vyhlasku ktera mela zamezit vznik novych ubytoven…co na tom magistratu delaji?.je milion veci co lze udelat.Vlastnik VMI Silesia Group sro.Hlavne ze primator je z ANO..zruste uz nejak zakonem ten business s chodobou.Pokud mate nekdo twitter posle te mu to!!!co s tim mesto dela.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 31. Martin [msstavby.cz] :

  Kamil Staš: Známost Colours nepopírám. Ale co je pár denní festival, který cílí spíše na turisty, oproti bohaté kulturní scéně po celý rok, tak jak funguje v Brně?

  Thumb up 1 Thumb down 4
 32. Summerboy :

  Ja bych poopravil ten zpusob vypoctu poctu obyvatel. Nekdo tady psal, ze Ostrava s cizinci a Ostrava bez cizincu versus Brno s cizinci a Brno bez cizincu. Pocet obyvatel v Ostrave s cizinci je relevantni udaj, nebot ti cizinci v Ostrave skutecne ziji. Brno s cizinci je udaj pokriveny, protoze v tom poctu jsou jak cizinci, kteri v Brne skutecne ziji, tak i ti, kteri v Brne nikdy nezili anebo ani nebyli. Protoze do poctu obyvatel mestske casti Brno-stred jsou zapocitani vsichni cizinci, jimz je vytvoren v CR trvaly pobyt pouze jako. Jedna se napr. o lidi, kteri nabyli ceske statni obcanstvi nove, pripadne o nove narozene deti v zahranici rodicu, kteri nemaji trvaly pobyt v CR (zapis narozeni pres zastupitelske urady CR v zahranici do Zvlastni matriky, ktera sidli v Brne-stred). Deti se rodi po celem sveteporad hodne, a pocet “obyvatel” Brna tak roste i diky tem, kteri v nem nikdy nezili a zit nebudou.

  Thumb up 2 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.