Západní část jižního obchvatu Opava

Situace a popis dokončení západní části jižního obchvatu města Opavy mezi sil. I/46 Olomoucká a sil. I/11 Bruntálská

Jihozápadní obchvat je napojen na jižní obchvat Opavy a západní část severního obchvatu města (sil. I/11), čímž dochází ke kompletaci vnějšího městského okruhu. Vzhledem ke stupni rozpracovanosti navazujících staveb je nutno dopracovat projektovou dokumentaci zbývající části jižního obchvatu města Opavy tak, aby související stavby i tato řešená stavba mohly tvořit ucelenou část obchvatu města.
Dokončení západní části jižního obchvatu města Opavy mezi sil. I/46 Olomoucká a sil. I/11 Bruntálská také souvisí se stavbou Přeložky silnice II/443- Obchvatu Otic.


Základním cílem stavby je vyloučení tranzitní dopravy, která je vedena po silnicích I/11 a I/46 centrem Opavy. Současně dojde k odklonění tranzitní dopravy vedené po silnici II/461 na silnici I/46 z centra Otic. Byla zpracována projektová dokumentace přeložky silnice II/443 obchvatu Otic, která odvede tranzitní dopravu z centra Otic na jižní obchvat. Je reálný předpoklad, že obě stavby budou vzhledem k vzájemné podmíněnosti sloučeny. Realizací staveb dojde ke snížení emisní a hlukové zátěže z provozu motorových vozidel v Opavě a Oticích, kde také dojde ke snížení intenzit dopravy s pozitivním efektem ve smyslu snížení nehodovosti jak mezi vozidly navzájem, tak mezi vozidly a zranitelnými účastníky provozu.

zdroj: EIA

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. DProchazka :

  Na tuto akci se zpracovávala EIA, bohužel zpracovávala.
  https://portal.cenia.cz/eiasea/download/RUlBX01TSzIxNTJfZHV2b2R5VWtvbmNlbmlET0NfMzExMDE4NDUxNDYwMDA0ODM5MS5wZGY/MSK2152_duvodyUkonceni.pdf

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Ing. Rudlf Čančík :

  Tak to je ale překvapení, severní obchvat v nedohlednu, teoreticky bude otevřen v roce 2023 a tak vše od jihu co jede na sever bude stále jezdit do Otic, po Otické ke hřbitovu, po Purkyňové na Olomouckou, Vančurovu, Krnovskou a na Bruntál nebo Krnov (Bartultovice). Nikdo nepojede na východní část jižního obchvatu na I/11, S 1 a východní část severního obchvatu.

  Velmi by mne zajímaly ty důvody, které (ne)byly uvedeny v přiložené žádosti na zastavení EIA, může je pan primátor zveřejnit na oficiálních stránkách města Opavy? Velmi by to zajímalo občany bydlící v prostoru s přetíženou tranzitní dopravou jak jsem uvedl výše.
  Děkuji.
  Ing. Rudolf Čančík, rudacancik@seznam.cz

  Thumb up 0 Thumb down 5
 3. Dprochazka :

  Můžem se zase těšit EIA se začala zase zpracovávat. Tak snad to hoši dotáhnou i do konce
  https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK2176

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.