Zámek v Hnojníku koupila vysoká škola

Po letech postupného chátrání se hnojnickému zámku blýsklo na lepší časy. Od španělské firmy jej koupila Vysoká škola Prigo.

Památka na nového vlastníka čekala několik let. Majitelé Vysoké školy Prigo zámek v Hnojníku  odkoupili od španělského podnikatele Restituto Perea Ruize za zhruba 10,5 milionu korun. „Zámek budeme provozovat jako školské zařízení podle potřeb některé ze škol skupiny Prigo. Pravděpodobné se jeví jeho využití jako jedno z pracovišť naší vysoké školy z Havířova. Asi se bude jednat o výuku v oboru Sociální práce. Vše ale závisí na řadě faktorů,“ podotkla zástupkyně majitelů zámku Linda Foltýnová.

První informace o tom, že o zámek má někdo vážný zájem, se objevily loni před Vánoci. Pak se ale dlouho zdánlivě nic nedělo a v létě už to dokonce vypadalo, že je zámek opět určen k prodeji. „Od podpisu rezervační smlouvy do podpisu kupní smlouvy neuplynul celý rok, ale podstatně méně. V mezidobí byly projednávány požadavky jednotlivých stran a také jsme řešili mnoho věcí s příslušnými orgány veřejné správy. Věnovali jsme se také mnoha právním otázkám,“ vysvětlovala Foltýnová.

Nyní už lidé v Hnojníku mohou na vlastní oči vidět, že je na světě nový zámecký pán. Na zahradě i přilehlých objektech začaly první práce. Památka ihned prokoukla, zmizely náletové dřeviny, je posekaná tráva. Všiml si toho i starosta Hnojníku Miroslav Molin. „Jde vidět, že je zde nový majitel, a to je moc dobře. Doufám, že se mu bude dařit s rekonstrukcí. Že se mu podaří jednání s památkáři, která nebudou jednoduchá, a zámek co nejdříve ožije novým životem,“ řekl.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


1 komentář

  1. Marián Kyral :

    Bylo by to fajn.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.