Zahájení estetizace ostravského přednádraží již v únoru

Informace o zahájení realizace projektu Estetizace přednádražního prostoru Hlavního nádraží Ostrava.

nadrazi

Původní soutěž na estetizaci prostranství před ostravským hlavním nádražím musela být kvůli podezřelým nabídkám zrušena. Radnice centrálního obvodu tak zakázku vysoutěžila znovu.
Místo se zastávkami MHD, parkovištěm či velkou kašnou prošlo částečnými úpravami už před pár lety. Další a stěžejní etapa rekonstrukce měla začít loni, nakonec se ale zasekla na problému s výběrovým řízením. O zakázku za více než sto milionů korun totiž usilovalo pět firem, z nichž čtyři podaly nabídky obsahující některé části doslova na chlup stejné.

Regionální rada Moravskoslezsko, která měla na projekt uvolnit evropskou dotaci ve výši 103 milionů, proto upozornila radnici Moravské Ostravy a Přívozu, že se firmy zřejmě dohodly, a doporučila soutěž zrušit, protože jinak mohl obvod o tučnou dotaci přijít.

Udělat nové výběrové řízení na projekt s názvem Estetizace přednádražního prostoru v Ostravě-Přívoze se přitom značně vyplatilo. Vítěz druhé soutěže, která byla vyhodnocena v těchto dnech, totiž nabídl cenu výrazně nižší, než kolik měl projekt původně stát.

„Nová veřejná zakázka už byla vyhodnocena. Stavbu bude realizovat společnost OHL ŽS. V současné době jsme před podpisem smlouvy. Náklady na projekt budou činit zhruba jedenasedmdesát milionů korun. Úspora dosáhne v porovnání s první soutěží zhruba čtyřiceti milionů korun,“ vyčíslil dále Mouka. Místostarosta Mouka pak ještě upřesnil, že ještě v průběhu února dojde k předání staveniště firmě OHL ŽS. Doba realizace stavby by pak měla být 270 dní. Dotace z evropských fondů dosáhne 85 procent z celkových nákladů nově vyčíslených na 71 milionů korun. Zbylých patnáct procent z finální částky zaplatí obvod a také město Ostrava.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. pet :

  Tak to jsem zvědav…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. LP :

  Mně se líbí že je to najednou o 40 mega levnější… By mě zajímalo, v čem bude zádrhel…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  LP: A6 budete mít chuť a čas přijďte na pokec o problematice veřejných zakázek. Zas takový kumšt to není. Hlavně teď bude, aby stavba proběhla v pořádku bez komplikací…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.