Začala rekonstrukce prostoru před hlavním nádražím

Realizace dlouhodobého projektu Estetizace hlavního nádraží v Ostravě-Přívoze začala. Ve čtvrtek 6. května byla zahájena první etapa této investiční akce.
Tato etapa zahrnuje opravu stávajícího přístřešku před budovou Českých drah. „Přístřešek je v havarijním stavu a jeho oprava je nezbytná. Návrh stavebních úprav vychází z koncepce architekta Laciny. Rámová konstrukce bude opláštěna ze spodního líce i po obvodu a do spodní podhledové kapotáže budou osazena kruhová svítidla. Ocelové konstrukce budou otryskány a opatřeny ochranným nátěrem. Dojde rovněž k sanaci kotvení ocelových sloupů v základových patkách. Vrchní vrstva střešní konstrukce na nových podkladních a spádových vrstvách bude tvořena kvalitními lepenkami,“ informuje Ing. Pavel Hudec, vedoucí investičního odboru úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
Po dobu rekonstrukce se plánuje vytvoření provizorního koridoru pro pěší. „V době opravy přístřešku bude využívána pouze vnitřní tramvajová kolej. Cestující budou na tramvaj nastupovat z drážního tělesa. Dojde k posunu zastávek. Při opravě části přístřešku v souběhu tramvajové a trolejbusové smyčky bude úplná výluka s náhradní dopravou,“ uvádí dále Ing. Pavel Hudec s tím, že nové opláštění přístřešku a osvětlení dodá důstojný vzhled nástupnímu prostoru hlavního nádraží v Ostravě-Přívoze.
Změny ve funkčnosti přístřešku se v plné míře projeví až po realizaci souvisejících dílčích investičních akcí: rekultivace ploch před nádražní budovou, úprava kašny, vybudování ramp pro bezbariérový přístup k budově ČD, vybudování polyfunkčního objektu s věží, úpravy komunikací, prodloužení ulice Skladištní včetně smyčky autobusů, sadové úpravy a nový mobiliář.
Investorem rekonstrukce přednádražního prostoru v Přívoze je městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Realizátorem stavby je společnost Hochtief. Realizační náklady na opravu přístřešku by měly činit 18,44 mil. Kč,- vč. DPH.

ova
ova

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.