Z restaurace ve věži uvidíte celou Karvinou

ova

Už napřesrok bude mít město novou atrakci.  Stará a nevyužívaná vodárenská věž na pomezí Karviné-Hranic a Dolních Marklovic se promění v luxusní restauraci.

Práce začaly už v lednu a trvat by měly zhruba dva roky. Vzhledem k tomu, že budova má kulatý půdorys, nebudou stavební práce vůbec jednoduché. Po otevření by však měl na návštěvníky čekat unikátní zážitek – vyhlídka na město z jedné nejvyšších dominant, která se dokonce v roce 2008 objevila na poštovní známce. Protože se jedná o technickou památku z roku 1933, nebylo podle majitele objektu a investora stavby úplně jednoduché získat stavební povolení. „Příprava nám trvala dva roky, ale vše se povedlo. Kromě jednání se stavebním úřadem probíhaly také konzultace s památkáři,“ prozradil redakci vlastník objektu, který věž odkoupil od SmVaKu. Nepřeje si však zveřejnit své jméno.Prozradil, že po dokončení proměny věže, v ní bude k dispozici deset pokojů na úrovni čtyřhvězdičkového hotelu. Budova bude částečně sloužit jako zázemí hotelu, ale také jako kryté sportoviště – tzv. Adventure golf, což je v podstatě krytý minigolf s osmnácti drahami. „Nebude to žádná klubová záležitost, ale bude volně přístupný veřejnosti,“ uvedl majitel.Cyklisté, kteří budou projíždět okolím, mohou využít služeb venkovní restaurace a posedět v blízkém altánku. „Počítáme také s vybudováním parkoviště, kde budou moci návštěvníci nechat svá auta,“ dodal majitel budoucího hotelu.
Co bude podle něj potřeba vyřešit, je příjezd k objektu. Cesta je totiž v dezolátním stavu. „Jednáme se městem, které je vlastníkem příjezdové silnice, o její opravě,“ tvrdí vlastník.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.