Z nemocnice U Rytířů bude padesát bytů

Jak potvrdil Jan Kunz z realitní kanceláře Sting, v současné době probíhá vyklízení celého objektu včetně sklepání vnitřních omítek na cihlu.“Po ukončení této etapy začnou stavební práce na opláštění budovy, zateplení fasády a výměna oken. Celý projekt je rozdělen do tří etap,“ uvedl Kunz s tím, že první etapa bude zahájena výstavbou bytů v prostřední části objektu.“Ten bude rozdělen na tři samostatné bytové domy s vlastními čísly popisnými, vchody a každý dům bude mít vlastní výtah. Dokončení první etapy je naplánováno už na konec března příštího roku, dokončení zbylých etap na následující měsíce,“ pokračuje Kunz.Jak dále zmínil, nabídka bytů bude velice rozmanitá, dispozičně od 2+kk až po 4+kk a podlahovou plochou od 31 m2 do 200 m2. „Většina bytů bude velice vzdušná a plná světla hlavně díky stávajícím dispozicím budovy, která nabízí využití vysokého prostoru a nadstandardně velkých oken.“ podotkl.

Byty budou i pod milion

Vhodným využitím celé výšky bytu vzniknou galerie a patra, které zvýši využitelnost půdorysů jednotlivých bytů. Zařizovací předměty budou splňovat vyšší standard odpovídající nejnovějším trendům v oblasti bydlení.Na otázku redakce, zdali si bude moci byty dovolit i slabší sociální vrstva obyvatel, pak odpověděl: „Díky rozmanitosti bytů se dostanou ty nejlevnější byty pod jeden milion korun. Již v současné době evidujeme zájemce, kteří složili rezervaci a mají vybrané byty, které splňují požadavky na kvalitní bydlení v centru města.“

Projekt je prý ojedinělý

Prozradil rovněž, že většina těchto zájemců ocenila hlavně výjimečnost celého projektu a celkové architektonické pojetí celé přestavby. „Celkem by mělo vzniknout zhruba padesát bytů, záležet bude na dispozicích a poptávce klientů na velikost. Na začátku projektu lze i některé byty sloučit a vytvořit lepší dispozici,“ upřesnil Kunz. Nechal se také slyšet, že se jedná o ojedinělý projekt v rámci Opavy hlavně svou velikostí a umístěním v centru města. „Pro toho, kdo hledá kvalitní bydlení v centru, v klidné části bez jakýchkoliv rušivých elementů, je určitě tento projekt velice zajímavý,“ míní Kunz.Problém by pak neměl být ani s parkovacími místy: „Parkovací místa budou ve vnitrobloku, plus přibližně sedmnáct garáží v suterénu, které budou spojeny výtahem s byty. Konečný počet se bude ještě upřesňovat podle technické možnosti budovy.“

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jana Erik :

  Prosim kontaktujte me Rada bych vice informaci o koupi Bytu
  Dekuji Erikova

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Jana Erik: jsme jen informacni web, nemame zadne vazby na majitele zminovanych nemovitosti, bohuzel jim nefunguje web projektu, takze Vam nepomuzu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.