Výzkumné centrum Lékařské fakulty OSU

Ostravská univerzita postaví za více než 350 milionů korun nové centrum určené pro rozvoj lékařských a souvisejících sociálních i přírodovědných oborů a výzkum. Jeho součástí budou laboratoře, datová centra, seminární místnosti, ale i posluchárny či technologické zázemí. Součástí výzkumného a výukového zázemí o velikosti téměř 9 000 metrů čtverečních bude například 18 nových laboratoří a jejich celkový počet se tak ze současných 15 navýší na 33. Počet učeben a místností pro praktická cvičení vzroste z 37 na 57. Pro akademiky a vědecké pracovníky bude k dispozici také 58 nových pracoven. Prostory bude moci využívat téměř 1 300 studentů Ostravské univerzity z lékařské fakulty, fakulty sociálních studií a přírodovědecké fakulty. Nový objekt bude stát v areálu lékařské fakulty v Ostravě-Vítkovicích a se zahájením stavebních prací se počítá ještě letos v létě. Vše by mělo být dokončeno v roce 2014.

Vizualizace: PROJEKTSTUDIO

Zdroj: ostrava.cz, projektsudio @ facebook.com

Související články


Komentáře

 1. LP :

  Nejlepší je Dr. House

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Balde :

  jde videt ze univerzity nestavi zadne shity :D toto i FEI VSB jsou jedny z nej budov v Ostravě, teda budou :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jiřík :

  Doktor dům :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. jrz :

  Dr. House :-D. Ten kdo dělal vizualizaci je pěkný vtipálek :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  ten house tam odvadi pozornost od lavicek, ktere jsem videl tady :)
  http://www.msstavby.cz/tyrsova-ulice-po-rekonstrukci-05-06-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Tohle je přesně projekt, jaký Ostrava potřebuje… modernizace VŠ, možnost více výzkumů a pod… šance, že tady po studiích pár lidí zůstane a to bude jen dobře. Někdy mi totiž připadá, že potkávám na ulicích a diskuzích jen lidi, co taktak udělali ZŠ….

  Škoda ale, že to bude celkem schované a areálu, někde u hlavní cesty jako VŠB u FN by bylo mnohme lepší. Ale i tak super!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  @PetrP: Jo no, někde více na očích by to určitě bylo lepší a i lidi by si toho více všimli. Takhle pochybuju, že o tom bude vědět někdo jiný než dotyční studenti, kantoři a pár lidí z okolních baráků. Ale určitě palce nahoru!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Balde :

  dost to pozvedne městskou část Vítkovice, už ted se z Vitek stává pekné místo k bydleni – spousta rokonstruovanych bytů, a zaplatpanbuh mesto je nechava jako najemni, a spousta domu se meni na sidla firem, myslim ze casem se z Vitkovic stane jedna z nej městkých částí

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Zahájení stavby http://goo.gl/K2cUJ

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Ostravská univerzita buduje z porodnice výzkumné centrum za 350 milionů“: http://goo.gl/i6kP0

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Sanju :

  Oproti zdejším vizualizacím zmizel House… doufám, že z toho zase nějaká skupina občanů neusoudí, že tady zveřejňujete zavádějící zprávy :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Sanju: pokud nejde o nase nebo exkluzivni fotky (az na vyjimky poznas podle razitka), vzdycky je uveden zdroj, odkud jsme cerpali.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Sanju :

  Nebylo to myšleno nikterak negativně, mám tyto stránky rád! Jen ta zmíněná vizualizace byla vtipná a všiml jsem si, že v článku je tentýž obrázek, avšak bez slavného diagnostika.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.