Miliardová přeměna dolu Barbora v Karviné

Moravskoslezský kraj představil plány na regeneraci dalšího brownfieldu na okraji Karviné. V současnosti má k dispozici studii na výstavbu a využití ploch po rekultivaci v areálu Barbora. „Brownfield o rozloze zhruba 100 hektarů je rekultivovanou plochou po těžební činnosti a v budoucnu by mohl nabídnout až 70 hektarů pro nové investory, náklady na vytvoření zóny se odhadují na více než 1,1 miliardy korun,“ řekl náměstek hejtmana Marian Lebiedzik. Projekt je plánován na etapy, a proto není podle náměstka nutné mít k dispozici finální částku hned na jeho začátku. V současnosti se kraj snaží získat peníze na výstavbu této průmyslové zóny. Další velkou zónu totiž kraj bude potřebovat, protože okolo roku 2015 budou stávající plochy už plné.

Zdroj: realit.cz, zdarbuch.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Na zónu Barbora u Karviné nejsou peníze. Měla spasit propuštěné havíře“ na idnes.cz: http://goo.gl/ZLcR4j

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Stát pošle tři čtvrtě miliardy do Karviné“ na e15.cz: http://goo.gl/k9zJIw

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Rado :

  Já u té průmyslové zóny vidím několik otazníků. S tím, že tam chce stát investovat nějaké peníze, je tím pádem projekt krajské spalovny pasé nebo ne? Protože nějak si nedovedu představit, investovat peníze do zóny, do hal a za plotem bude spalovna a kopce odpadu. Potom, co bude s kulturními památkami v areálu Dolu Barbora? Půjdou k zemi? Jako že se najde, že je narušená statika a zbourají se, jak tomu bylo u jiných podobných objektů zvykem?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Rado: To neví nikdo. Jde o peníze na „proinvestování“, že….
  Umístění zóny je, řekněme kontroverzní. I třeba tím, že nebude napojena na rychlostní komunikaci nebo železnici.
  Jinak u Barbory jde krásně vidět, jaké utrpení pro pražské ministerstvo je poslat „zaokrouhlenou miliardu“ „někam“ na karvinsko. Ano, pane ministře live.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Rado :

  Tak je tam aspoň napojení na silnici 1. třídy I/59 a ta vlečka je utopená za areálem Dolu Barbora. Osobně bych se spíše snažil do této oblasti „staré Karviné“ vrátit život, než se možná bezmyšlenkovitě snažit o umístění nové průmyslové zóny. Nicméně, že to není miliarda? Nevím, zda-li je to problém Prahy nebo náš, ale dost často se setkávám s tím, že tady nadáváme na Prahu, ale když se zeptám, jak často v té Praze byli prosazovat svoje zájmy, už je to mnohem, mnohem horší. Ano, Praha nerada pouští peníze, ale pokud někdo nechce zvednout zadek a jet tam a myslí si, že se to dá zvládnout výhradně pomocí elektronické pošty a el. komunikace, tak se hodně plete.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.