Výstavba sportovního plaveckého bazénu

Moravskoslezský kraj vypsal veřejnou zakázku „Zhotovení PD, výkon IČ, AD a koordinátor BOZP stavby ‚Výstavba sportovního plaveckého bazénu při Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě‘.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektových dokumentací novostavby sportovního plaveckého bazénu, výkon inženýrské činnosti, autorského dozoru a koordinátora BOZP po dobu přípravy stavby.

Podkladem k vypracování projektové dokumentace je architektonická a objemová studie zpracována ateliérem Duplex architekti.

Dokumentace stavby pocházející z veřejně dostupné přílohy veřejné zakázky

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  Kde to chtějí postavit? Místo atletického stadionu?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. LabBrab :

  davidb: Podle dokumentace u veřejné zakázky to chtějí stavět místo hřiště mezi Střední průmyslovou školou stavební a Střední průmyslovou školou chemickou na Středoškolské ulici.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. aldik :

  LabBrab: Vážně? Já čekal, že to bude přímo u školy, když to k ní bude patřit. To už rovnou můžou od Světlíka odkoupit bývalý bazén Vítek (a roky chátrající) a udělat to tam… beztak s ním žádné plány nemá, nebo aspon o tom nic není na veřejnosti. Ale stavět na zelené louce holt je levnější, než zbourat nevyužitý barák a postavit nový.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 4. davidb :

  LabBrab:
  Díky za info.
  Takže vedle mojí střední školy.
  Zajímavé a celkem dost daleko pro školní výuku.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Jarda :

  V areálu školy na něco takového není prostor. Tohle je asi nejbližší možné místo, zas tak daleko to není

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Rdm :

  Jsem docela překvapen, že postavit „další“ plavecký bazén jde, ale o aquaparku, který mají třeba i Kravaře, v Ostravě skoro nikdo ani neuvažuje…

  Thumb up 5 Thumb down 11
 7. MS :

  Konečně tady bude bazen evropské úrovně.Pozvedne to nejen Ostravu ,ale cely Moravskoslezsky kraj.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 8. Jakub :

  Za krajské peníze další bazén v Ostravě? Nepřijatelné.

  Thumb up 4 Thumb down 18
 9. Ostravan :

  Aby to nakonec nebyla náplast za aquapark, který tím pádem skončí definitivně u ledu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. balde :

  Ostravan: tak pokud by to dopadlo tak, že tento čistě plavecký bazén, bude v odpoledních hodinách a brzkých ranních otevřen pro veřejnost a vedle letního aquaparku soukromý investor vystaví spa bez velkého plaveckého bazenu, tak je to za mě upe OK řešení pro JIH.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 11. Ostravan :

  Pro Jih možná OK, ale pro město jako takové – zůstaneme bez aquaparku…? Ostatně wellness se plánuje i v areálu DOV, nebo už ne?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. Rdm :

  MS: smím vědět v čem bude na evropské úrovni?
  balde: přeci nejde jen o SPA, ale o zábavní prvky, něco co ve městě udrží mladé rodiny s dětmi a třeba přivede nové. Plavecké bazény tu už přeci máme, krytý aquapark ještě ne a to jsme třetí největší město v zemi, nemluvě o velikosti aglomerace…

  Mimo to, ten bazén bude při škole, takže tam asi nebude klasický provoz pro veřejnost, ale omezený, podobně jako je bazén u ZŠ Kučery.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. balde :

  Rdm: Ostravan: Ok doplním, že soukromý investor udělá spa s dětskými hracími prvky, Navíc všechny bazény co jsou v Ostravě, tak mají tobogány skluzavky a podobně. jinak asi budeme rádi, když nějaký aqupark v ČR přežije s cenami energií.
  Pokud by to chtěl někdo stavět velký Aquapark, tak optimální místo je někde mezi Ostravou a Katovicemi. Jinde to asi nemá ekonomický smysl stavět.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 14. Rdm :

  balde: z vašeho příspěvku předpokládám, že už vám děti dávno odrostly, že? :) Bazény v Ostravě mají každý po jednom tobogánu, skluzavku myslím žádnou a samozřejmě „studenou“ vodu. To není moc atraktivní koupání na zimu. Ti co mohou si raději zajedou na Olešnou, do Bohumína nebo do těch Kravař, protože tyhle „vesnice“ jsou na tom v tomhle ohledu lépe než Ostrava.
  Divil byste se, ale ten velký aquapark má potenciál v podstatě kdekoliv, protože lidi si rádi zajedou, když je za čím.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 15. Hans :

  Rdm: Tuhle argumentaci miluju. „Zábavní prvky udrží mladé rodiny v Ostravě a ještě k tomu přivede nové.“ To je stejná myšlenka jako že dotace na kroužky pro děti nebo dětské hřiště sem někoho přivede. Politici to říkají pořád, ale myslel jsem, že lidi už přišli na to, že tady rodiče dětí nezůstanou kvůli pár tisícům ušetřenym za kroužky ve chvíli, kdy nemůžou najít adekvátně ohodnocenou práci ve svém oboru (!).

  Thumb up 8 Thumb down 2
 16. Rdm :

  Hans: jenže vše je propojeno se vším, proč by sem ty firmy investovaly, když vidí, že vy chcete odejít? A proč by se sem někdo stěhoval, když sice dostane zaplaceno, ale bude žít ve městě, kde po práci není co dělat. Město musí být atraktivní jak po stránce dobře zaplacené práce, ale také dobrých volnočasových aktivit.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 17. davidb :

  Rdm:
  Ty vámi vyjmenované aquaparky musí praskat ve švech, když tam mimo občany daných měst jezdí ještě jezdí rodiny s dětmi z Ostravy.
  PS: Samozřejmě že jezdí, ale jedná se o jedince.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Tomas :

  Tak tady je všechno špatně: V Ostravě,má stát velký Aquapark,regionálního významu…a nestavět tyto parky,ve městech jako Bruntál,Kravaře ..a tím když o tom přemýšlím jako stát,účelnější využívat peníze…To je přesně ten příklad…Líbí se mi financování v Polsku,prioritní jsou velká města kde se utraci penize,v každé malé obci nebo vesnici,nemusí být hřiště,chodník po kterém nikdo nechodí a podobně..Názorný příklad u ženy, z vesnice cca 600obyvatel,co pochází udělali krásné venkovní hřiště,za dobu co tam jezdím na tom hřišti,hrál starosta jednou tenis..před 2lety se tam mělo s dotací stavět,obecní bydlení nové byty,absolutně nesmyslné projekty…Takové bydlení by se mělo stavět tam kde,je to potřeba,včera jsme to řešili u Ostravy ..

  Thumb up 5 Thumb down 4
 19. Vašek :

  Jarda: Je tam úplně stejný ovál, jako na Středoškolské, takže klidně by to šlo postavit i tam – řešením je zkrátit běžecký ovál jako je znázorněno na jedné z fotografií. Obě místa znám – chodil jsem na Gymnázium Volgogradská 6a a na Středoškolskou jsme chodili hrát fočus a florbal.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.