Výsadba zeleně u Zlatého kříže

V lokalitě Zlatého kříže v Opavě, roh ulic Krnovská a H. Kvapilové, budou nově vysázeny stromy. Město vypsalo veřejnou zakázku a hledá dodavatele.

Předmětem plnění je odstranění stávajících technických prvků, vytvoření prokořenitelného prostoru pro stromy, výsadba a kotvení stromů, založení technických prvků, založení vegetační vrstvy a trvalkového záhonu s cibulovinami, součástí realizace je rozvojová a následná péče po dobu 24 měsíců.

Nové stromy nahradí zeleň v betonových květináčích. Lokalita bude nově stíněna, sníží se prašnost a celkově dojde ke zlepšení mikroklimatu a k estetickému posunu. V páse pod stromy budou vysázeny květiny.

Současný stav

Stav po výsadbě

zdroj: opava-city.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Dan :

  Po zpravach z ruznych mest, kdy neustale mizi stromy z ulicniho profilu, je tohle hodne prijemna zprava..

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. Pavel :

  Ještě že projekt dělají odborníci. Laik by prostě prodloužil alej, která na Krnovské ulici už je, viz první snímek, včetně případné přeložky inženýrských síti, kdyby to bylo nutné.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 3. Archerr :

  Pavel: tím by se zhoršil výhled pro odbočujíci do leva pokud pojedou od Hedviky.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. Dan :

  Pavel: Nalejme si cisteho vina? Ktere mesto v MSK zcela nove vysazuje stromy v ulicnim porfilu v centru mesta. Ja vidim porad opacny trend, kdy strom mizi a je tam pak sterkovy zahon…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Irena :

  Výborně, takových zpráv více.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Lukáš :

  Je zde spousta pozitivních ohlasů a komentářů,tak pro změnu jeden k zamyšlení,je zde k vidění krásný výhled jak to bude vypadat tak cca za 5-7let,teda jestli to ty rostliny přežijí.Co bude následovat dál?K čemu jsou betonové přechody v záhonech s trvalkovou výsadbou,jen aby časem zarostly a profinan ovaní(rozuměj zbytečnému vyhození peněz), stromy zde vysazené,je kapitola sama o sobě,v Opavě rostou třeba na parkovišti ul.Šrámkova,nebudu zabíhat do detailů,ale strom, který má cca 30let po výsadbě 8m na šířku a 15m na výšku, větve splývající dolů se na místo evidentně hodí 🙌🤔,ale je důležité se ukázat, že se něco dělá pro lidi , samozřejmě pro ty co okolo jen projedou (teda jestli přes větve uvidi do křižovatky),ale určitě ne pro rezidenty zde bydlící,a správce pozemku, listí, větve na fasádě ,stín v bytech .Nejsem proti zeleni ve městě,ale proboha s rozumem, viz. Stromy na ul.Husova u loutkového divadla 🤮,neplodící hrušně na Englišova, Lepařova 🤐,a letos v Opavě rovných 800 stromů co budou vysazené k výročí založení města 🍾,ne k obnově nebo založení alejí na polní či jiné cesty v udržování města Opavy,ale tím pádem,na každé volné místečko ve městě 🤣.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.