Vrbno pod Pradědem chystá rekonstrukci KD

Vrbno pod Pradědem – Radnice ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku připravuje rekonstrukci kulturního domu. Budovu bývalého Klubu Lisovny nových hmot město loni v září koupilo od soukromého vlastníka za necelé čtyři miliony korun. V její části má vzniknout muzeum. Letos chce město dokončit projektovou dokumentaci. ČTK to řekla místostarostka Pavla Müllerová (ANO).

„Samotná budova z roku 1929 je v docela slušném stavu. Interiér je naopak zdevastovaný,“ řekla. Dodala, že v letošním rozpočtu se už s penězi potřebnými na pořízení projektu počítá. Celkem město předpokládá, že do rekonstrukce investuje okolo 20 milionů korun.

Částečně bude chtít získat na stavební práce dotace. „Alespoň na zateplení či pořízení vytápěcího systému,“ řekla. V budoucnu by budova, kterou soukromý vlastník do roku 2002 využíval pro pořádání diskoték, měla dál sloužit kultuře a společenským akcím. Radnice předpokládá, že ji do správy dostane její kulturní příspěvková organizace.

„Konat by se tam měly plesy, divadla, koncerty. Chceme tam také mít restauraci. Tu bychom ale pronajali. V podkroví pak chceme zřídit muzeum. To ve Vrbně pod Pradědem chybí,“ řekla místostarostka.

zdroj text: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.