Vizualizace revitalizace bazénu v Porubě

Vizualizace revitalizace venkovního prostoru krytého bazénu v Ostravě-Porubě.

Autor projektu: PROJEKTSTUDIO

Cílem úprav areálu krytého bazénu Ostravy – Poruby je vytvoření jednotného vzhledu, technické a materiálové koncepce. Projekt se usiluje o rovnoměrné rozložení provozovaných atrakcí po celém areálu. Snahou je se vyhnout hluchým místům bez provozu a zároveň také místům s přílišnou koncentrací návštěvníků.

Všechny nově budované prvky areálu, mimo věž plavčíka a tobogán, jsou navrženy jako přízemní. Prostupy mezi jednotlivými vodními plochami zajišťují lávky a písečný ostrov uprostřed „líné řeky“. Přístupy do jednotlivých míst vodních atrakcí jsou podřízeny požadavku na čistotu vstupujících osob. Z toho důvodu jsou všechny vstupy a na ně navazující plochy řešeny přes brodítko umožňující očistu nohou.

Celý projekt zachovává návaznost na stávající objekt – krytý bazén. Cílem je vytvoření atraktivního okolí krytého bazénu, které v letních měsících poskytne návštěvníkům komfort, který si pro svůj odpočinek zaslouží.

bazen poruba

bazen poruba

bazen poruba

Související články


Komentáře

 1. Ross :

  To jsou pěkné obrázky. Za tohle bych byl rád.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Cyril :

  Super!
  Ještě bych byl pro to, aby přemalovali Buksovu reklamu a napsali na střechu, že je tam krytý bazén. A třeba i otevírací dobu a www stránky. Málokdo z přespolních ví, že je to bazén, když okolo projíždí tramvají.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. thvari :

  Cyril: no pokud tam přistaví toto, už to bude všem jasné, že je to svět vodní :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Petr :

  ještě pořádné parkoviště a bude to supr

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. Balde :

  Petr: to uz není kam dat :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Petr: MHD

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. aldar :

  Balde – Na Martinovské je obrovské prázdné parkoviště!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. thrpst :

  Parkování je možné řešit také vertikálně, mnoha různými způsoby.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. běžný Ostravan :

  To se mi líbí! Achjo. Je tady spousta zajímavých projektů, ale stále se cítím ze situace v Ostravě spíše zdeptaný.
  Velká spousta velkých věcí nevyšla. Jo, něco bylo úspěšné, například DOV, ale i tak si myslím, že to nestačí. Když porovnám, jak rychle se rozvíjí jiná města, mám pocit, že než se Ostrava postaví na nohy, tak ji ostatní vysají. Netvrdím, že Ostrava nemá potenciál, jen mám v poslední době pocit, že už má málo času a smůlu… na investory, svoji polohu i historii.
  Nechci být za každou cenu negativní, ani nikoho nechci poučovat…Je to jen takový můj poznatek. :(

  Thumb up 3 Thumb down 5
 10. JB-FCB :

  Však brzo bude rozšířené parkování na ulici Gen. Sochra, radnice chce ulici zjednosměrnit a rozšířit tak kapacitu parkovacích stání.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. oasistent :

  je zde myšleno i na lidi na vozíčku? špatně chodící? a bude pro ně vhodný přístup do vody? například se zvedákem? děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.