Vizualizace nové podoby okolí Železňáku

Vizualizace plánované nové podoby pěších ploch v okolí obchodního centra Železňák v Ostravě-Hrabůvce.

zeleznak

zeleznak

zdroj: jiznilisty.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Myslím, že máte chybu v názvu – obyvatelé Jihu si oficiálně vybrali název Hlubiňák (nikoliv Železňák)! Zdroj zde: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obyvatele-ostravy-jihu-rozhodli-uz-ne-zeleznak-ale-hlubinak-20160606.html

  Thumb up 3 Thumb down 3
 2. Jarda :

  Když se tedy podle hlasu lidu přejmenoval Železňák na Hlubiňák, na co se přejmenuje Hlubiňák? (hotelový dům Hlubina)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. Xavier :

  Jarda: Nejpříhodnější možný název se stejně v případném hlasování nikdo neodváží navrhnout, resp. s jeho navržením souhlasit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Honza :

  Bydlel jsem 20 let na Jihu a že by někdo říkal ubytovně hlubiňák, tak to jsem nikdy neslyšel. Co znám lidi, tak Hlubiňák bylo vždycky oc.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 5. Xavier :

  Honza: Zajímavé. Já tam bydlel zhruba jen 15 let, ve vzdálenosti cca 1 km od toho, co se dle Vás jako „Hlubiňák“ neoznačovalo, a přitom všichni v mém okolí toto označení užívali. Hlubiňákem byl vždy myšlen právě onen hotelový dům, zatímco ten podobně nevzhledný obchodní komplex nebyl většinou označován žádným konkrétním, všeobjímajícím názvem. Asi je to značně lokální záležitost :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  Nimrod: Honza: Pokud máte problém s názvem obraťte se na redakci Jižních listů odkud jsou tyto informace převzaty a kde je název Železňák také používán. Bližší informace naleznete v čísle 2 na stranách 6 a 7. Již dříve jsme tento název používali a v rámci návaznosti a lepší orientaci v článcích ho používáme i nadále. Až dojde k oficiálnímu přejmenování objektu tak se tomu také přizpůsobíme.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Rdm :

  Co já vím, tak se OC vždycky říkalo „Hlubiňák“ a toto pojmenování používali i rodiče ještě za totáče. Název „Železňák“, jsem poprvé slyšel snad až v tomto roce

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. starousedlice :

  Kousíček od OC bydlím od narození, takže 40 let. Název Železňák jsem nikdy neslyšela. Poprvé jsem se dozvěděla nedávno z novin, že se mu takto prý říká. Nechápu, kdo na to přišel. Všichni mí spolužáci prostě chodili do obchodu do Hlubiňáku nabo na Hlubinu. Někdo říkal normálně Horní. Jdu na Horní. Hlubina se obchodnímu centru říkalo podle hotelového domu Hlubina, který je naproti přes cestu.
  Název Železňák je děsivý a v životě jsem neslyšela nikoho takto centrum nazývat.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 9. Tomas T. :

  starousedlice: Mozna by stacilo nesedet jenom doma a pak by jste mozna slysela ze se tomu tak rika…..

  Thumb up 0 Thumb down 5
 10. rasta :

  Pokud budete bazírovat na tak banálních věcech, jako je název polorozpadlého už ani ne obchodního střediska, tak je to obraz podobný uvažování zastupitelů, které si volíte. Podstatné věci přehlížíte a nebo jsou vám šumafuk. Mimochodem, vždy to byl Hlubiňák:)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rdm: starousedlice: rasta: „Takže tajný Výbor bdělosti je založen, teď potřebujem krycí jména. Já budu krikeťák, Skinner tenisák, Barney bude mulisák a ty Vočko kopačák.“

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. jan :

  matně si vzpomínám na to že na kraji stavby byly hlídkové věže a že tam pracovali vězni cca okolo roku 1975 nemám nikoho co o tom může více vědět.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.