Vítkovická nemocnice se postupně změní k nepoznání

Pavilony ostravských nemocnic procházejí obnovou. Zásadní „omlazení“ čeká hlavně Vítkovickou nemocnici.

Pacienti Vítkovické nemocnice se budou léčit v modernějším prostředí. Začala komplexní revitalizace nemocničních budov v celém areálu. „Modernizace, která potrvá do listopadu letošního roku, přijde na více než jednačtyřicet milionů korun,“ uvedla mluvčí holdingu Agel, jehož je Vítkovická nemocnice součástí, Hana Szotkowská. Upřesnila, že zcela nový kabát dostanou pavilony chirurgie, gynekologicko-porodnický, interna a ředitelství.“

Součástí obnovy bude kompletní zateplení budov a střech, položení nové hydroizolace, výměna oken a dveří, nové fasády a další,“ popsal ředitel nemocnice Petr Uhlig. Protože budovy nemocnice jsou součástí městské památkové zóny, bude nutné dodržet členění, profily a barevnost měněných oken. Památkáři a útvar hlavního architekta města předepsali také barvy fasád. „Výměnou výplňových prvků fasád nedojde k degradaci objektů z hlediska architektonické nebo historické kvality,“ tvrdí Szotkowská.

Rekonstruuje se i v Městské nemocnici Ostrava. Začátkem dubna se začala modernizovat budova dětského lékařství. Stavbaři finišují s úpravami porodnice, snaží se, aby rekonstrukce skončila v polovině května a od června tu mohly maminky rodit v novém. Skončily stavební práce na kardiocentru, v současnosti se na pracoviště dodává nová technologie, pacienti se sem vrátí v květnu.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.