Designer Outlet Village Moravia

ova

Řešený areál obchodního outletového centra se nachází u obce Hladké Životice v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji v nezastavěném území.
Areál je umístěn v těsné blízkosti křížení dálnice D1 ve směru Olomouc – Ostrava (exit 330) a silnice I. třídy č. 57 ve směru Nový Jičín – Fulnek. Ze severozápaní strany je pozemek ohraničen dálnicí D1 a dálničním přivaděčem ze silnice I.třídy č. 57. Jihozápadní část pozemku je ohraničena silnicí I.třídy č. 57. Jihovýchodní strana pozemku bude ohraničena příjezdovou komunikací pro objekt obchodního centra. Celková rozloha pozemku určeného k výstavbě outletového areálu je cca. 8 ha.

Typologické řešení areálu obchodního outletového centra spočívá ve vybudování samostatných obchodních jednotek podél společné veřejné ulice. Tato pěší komunikace bude pojata jako kvalitní veřejný prostor městského typu. V rámci této veřejné ulice jsou navrženy jak vstupy do jednotlivých obchodních jednotek, tak místa pro odpočinek, relaxaci, místa pro občerstvení, dětská hřiště apod. Areál bude doplněn o potřebné hygienické a provozní zázemí, většinou umístěné na vnějším obvodě objektu obchodního centra.

Obchodní jednotky budou mít konstrukční výšku převážně cca 7 m. Několik jednotek pak bude mít konstrukční výšku vyšší, ta však nepřesáhne 11 m. Lokání výškové akcenty, které mají výraz centra přiblížit městskému charakteru, by neměly přesahovat výšku 21m.

Zásobování bude řešeno po vnějším obvodu obchodního centra, respektive po vnějším obvodu jednotek blíže k parkovišti. Obslužná komunikace bude na vnějším okraji doplněna oplocením výšky 2 – 2,5m. Návrh osvětlení centra bude řešen s ohledem na blízkou polohu dálnice a bude navržen tak, aby nedocházelo k oslnění řidičů.

V závislosti na průběhu správních řízení – zahájení výstavby I.Q/2012, dokončení výstavby proběhne ve dvou etapách. 1. etapa bude ukončena v předpokládaném termínu do I.Q/2013, 2. etapa do konce roku 2014.

ova
d3d88d1b44_75269775_o21[1]

ova

d3d88d1b44_75269775_o21[1]

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.