Víceúčelový objekt Veřovice

O stavbě nového objektu, kde by sídlil obecní úřad, se ve Veřovicích hovoří již řadu let. Starosta Veřovic Břetislav Piterák v posledním čísle obecního zpravodaje uvádí, že tento záměr zastupitelstva obce je již starší než deset let.

Nyní tedy konečně došlo na realizaci, konkrétně na stavbu s názvem Víceúčelový dům v obci Veřovice. V objektu totiž nebude sídlit jen obecní úřad. „Budou tam rovněž pošta a knihovna,“ sdělil pro Novojičínský deník místostarosta Veřovic Martin Fojtík, jenž poznamenal, že tím obyvatelé i návštěvníci Veřovic budou mít vše důležité v jednom místě. Nový objekt totiž vyrůstá v centru mezi hlavní silnicí a základní školou, nedaleko kulturního domu. Poblíž jsou rovněž školka, zdravotní středisko či kostel.

Podle návrhu bude součástí stavby i nová náves s parkovou úpravou. Samotná stavba má mít členitý půdorys o maximálních rozměrech 32,20 x 18,05 metru. V přízemí budou sídlit obecní úřad a pošta. „V prostorách obecního úřadu bude umístěna vstupní hala, obřadní síň pro zhruba 65 návštěvníků, která bude využívána rovněž jako zasedací místnost. Dále zde bude 6 kanceláří pro 6 až 8 zaměstnanců, sociální zařízení, technická místnost, schodiště a výtah pro invalidní občany. Pošta zahrnuje místnost pro návštěvníky s přepážkou, kancelář, sklady a sociální zázemí,“ upřesňuje na stránkách zpravodaje starosta Piterák.

Druhé patro obsadí knihovna, která bude mít rovněž venkovní čítárnu na terase. V současné době sídlí Obecní úřad Veřovice poměrně daleko od centra v Katolickém domě, v prostorách, které má pronajaté od roku 1990. „Pro obecní úřad jsou ty prostory naprosto nevyhovující a také nedůstojné,“ zmínil se místostarosta Martin Fojtík. Ve výběrovém řízení zvítězila dodavatelská firma, která nabídla, že objekt postaví za necelých 17 milionů korun bez DPH. Do nových prostor by se měl veřovický obecní úřad nastěhovat pravděpodobně na jaře příštího roku.

zdroj text: denik.cz
zdroj vizualizace: FB Bystroň Group

Související články


1 komentář

  1. aldar :

    Fajna bezkydska architektura…

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.