Víceúčelové hřiště Sirotčí

Za domy na ulici Sirotčí ve Vítkovicích probíhá stavba nového hřiště.

Jedná se o výstavbu nového víceúčelového hřiště, které bude sloužit pro širší sportovní vyžití (volejbal, basketbal, fotbal, stolní tenis, apod.) v lokalitě ohrožené sociálním vyloučením na ul. Sirotčí. Součástí hřiště bude i odpočinkový kout s lavičkami. Plocha víceúčelového hřiště bude osvětlena a kolem areálu bude vybudováno oplocení.

informace z ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Ou, zrovna tam.. snad to budou dobře hlídat a bude to mít i stálého správce, jinak je to celkem zbytečná investice. Zvlášť když je vedle ta polozbořená Jeremenkova osada s haldou odpadků a jistými obyvateli.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. Pavel :

  aldik: podle textu se to buduje v „lokalitě se sociálním vyloučením“, tedy předpokládám hlavně pro sociálně vyloučené. Patrně se sportem utuží a pomůže jim to překonat sociální vyloučení…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 3. thvari :

  Pavel: sociálně vyloučená lokalita je ve městě stejně jako místa, kde bydlí bohatí nebo obyčejná sídliště. že si nějaká specifická část nezaslouží opravy/nové hřiště/občanskou vybavenost, protože je taková nebo maková, je nesmysl. hlavně ať to ohlídají. ono skoro cokoli, co má hodnotu a je předáno veřejnosti a ponecháno bez správy a dozoru, bývá rychle zničeno.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 4. aldik :

  Pavel: Ale to není podstatné kde a pro koho, jen říkám, že pokud si to pořádně neohlídají, tak to byla zbytečná investice, protože to brzy někdo bohužel zničí :-/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. Michal_n :

  No, s pětimetrovým plotem s armovaného betonu to možná pár měsíců přežije …

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Rýša :

  http://olomoucky.denik.cz/z-regionu/lidem-vadi-chovani-romskych-deti-v-jasinkove-ulici-sepsali-petici-20150526-l1ev.html

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Prognostika je tady.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  No když jsem tama projížděl tak jsem byl rád že sedím zavřený v autě. Pěšky bych tam jít nechtěl. Kdo nevěří tak mu doporučuji osobní návštěvu. A idyla se zelení a stromy kterou nabízí steetview už taky dávno není pravda.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. Rýša :

  Na to, abych věděl, že bude hůř, nemusím být prognostik. Agresivita romských děcek se stupňuje a bohužel i u těch nejmenších. Nedávno psali, až jsem se divil, že za poslední roky, ač do různých neziskovek tekly miliardy, ghet v Česku neubylo, ale skoro je jich jedno tolik. V našem kraji se počet ghet ztrojnásobil!!! Takže netřeba prognostik.
  http://www.denik.cz/z_domova/v-cesku-je-606-ghet-jejich-pocet-ze-od-roku-2006-zdvojnasobil-20150527.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Rado :

  martin [msstavby.cz]: Někdo tady asi rád nosí růžové brýle…

  Rýša: Souhlasím s Vámi. Osobně si rovněž myslím, že dané neziskovky nefungují. Ono řešit romskou otázku je „trendy“, ale výsledek je mizivý, ne-li nulový. Peníze se sypou, tak proč si nevzít něco z hromádky. Romská otázka se dá, vlastně ani nedá vyřešit. Vždyť i v oné Indii, odkud přišli, jsou na okraji společnosti, protože patří do kasty Nedotknutelných. Ale zase, romské ghetto a Indie co se týče pořádku, jedno jest.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.