Komentáře

 1. thvari :

  Jde vidět, že někdo v jedné věci přemýšlel – nic nejde odmontovat, vše je mohutné, betonové. Za to jasné plus.

  Na druhou stranu ty tři stoly na stolní teni jsou nehorázná pitomost. On je to z velmi dobrých důvodů sálový sport. Venku je vítr, prach a špína.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. aggu :

  Vida, nový směr „architektury“ – antivandal & antihomeless, prosákl z Havířova i do Vítkovic…Trapné.

  Thumb up 1 Thumb down 13
 3. Pavel :

  aggu: nevím co je trapné na faktu, že věci jsou navrženy tak, aby nepotřebovali za 2 roky generální rekonstrukci.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. aggu :

  Pavel: Trapné jsou na tom minimálně dvě věci. Za prvé tomu čouhá jak sláma z bot pohrdání lidmi ve městě („vždyť by to ti černí stejně rozbili“) a za druhé snaha o co možná nejvyšší „bezúdržbu“. Postavit, vyfakturovat a konec zájmu. Autopilot.
  Jestli mají politici takový vztah k svému městu, mnohé to vysvětluje. Kajnar jednou veřejně řekl, že Ostrava jde do prdele. (Nakonec šel on. Karma.)
  To hřiště je sice bezvýznamná záležitost, ale ukazuje, že pokud bude takhle uvažovat většina ostravských politiků, tak tu za chvíli nebude stát nic jiného než ty betonové stoly a lavičky. Budeš volit lidi kteří přemýšlí takhle nebo lidi kteří (třeba) pozvou na ÚHA špičkové urbanisty a architekty?

  Thumb up 3 Thumb down 8
 5. Neypes :

  aggu: Přesně tak, je to pohrdání lidmi, kteří tvoří 90% ostravské populace (zbytek jsou Poláci a Ukrajinci)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. thvari :

  aggu: já to celkem chápu tu kritiku. jde to ruku v ruce. my jako lidé se musíme o veřejný majetek naučit starat. vandalizmus je obecný problém, který se netýká jen jistého vzorku populace. vyrůstal jsem v porubě a to, jak rychle jdou nové věci zdevastovat, jsem zažil i tam… nebo zprávy o odvážení štěrku z hřišt nebo poškozování nově vysazené zeleně.

  na druhou stranu tomu hřišti nic nechybí a je nesmysl tam dávat třeba fotbalové branky se sítěma a velké sítě (místo těch zajímavých válců) za to jako na fotbalovém tréninkovém hřišti ve Vítkovicích (nebo klasické síťky na bask. koše), protože to jsou třeba věci, které se zničí okamžitě (i běžným používáním) a na nehlídané hřiště je lepší to vyřešit jinak. co měsíc vyměňovat X sítí, protože jsou potrhané, mi nepřijde jako nejlepší vynaložení veřejných peněz a práce lidí

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Ross :

  Vítkovice: rekonstrukce za stamiliony, teď musí hlídat

  Tyká se to i tohoto hřiště.
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/vitkovice-rekonstrukce-za-stamiliony-ted-musi-hlidat-20150731.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Rýša :

  Ross: Ale dle některých dejších diskutujících je ten článek holý nesmysl. Je přece trapné hlídat veřejný majetek a obzvlášť ve Vítkovicích v místech, kde žijí spořádaně lidé a kteří si váží opravených domů a nového hřiště a kterým by třeba ani nenapadlo „sesbírat“ do šrotu nové dopravní značky……atd…..

  Thumb up 6 Thumb down 3
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Životnost každého projektu z dotací je min. 5 let. Vztahuje se na všechny projekty ne jen ty vítkovické. Asi opět nastala u novinářů okurková sezóna a hledají ožehavá témata….

  Thumb up 2 Thumb down 4
 10. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Ale v tom článku nepíšou o životnosti, ale o tom, že už teď jsou poničené domy, ukradnuté dopravní značky atd. A kdo převážně žije na Sirotčí asi taky víte nebo jste už taky jeden ze „sluničkářů“ a toto všechno jaksi nevidíte?
  A to hlídání bude kvůli Vám nebo kvůli mne? Ne, především kvůli menšině, která tam bydlí. To už taky přehlédnete a všude vidíte jenom rasismus z naší strany?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 11. thvari :

  Rýša: Tady se zas zmiňují menšiny, přitom všichni víme, že jestli jsme jako Češi v něčem experti, pak v tom, že krademe jako straky. Výše jsem psal o mizejícím štěrku a stromcích, což jsem mimochodem četl třeba v tom buletinu Nová radnice, a rozhodně se tak nedělo v sociálně vyloučených lokalitách. Ale tak Deník potřebuje zaujmout, a jak perfektně říká pan Novotný z Blesku, dejte do nadpisu sousloví „cigán ukradl“ a máte 7x vyšší čtenost. Takže asi tak.

  Skutečná otázka je, proč si to nedovedou efektivně ohlídat. Pro mě jsou viníci obvodní politici. Ať tam policie stojí třeba 24 hodin denně, když jim tam mizí značky. Nemají dost policistů? Najměte jich více. Než platit stotisíce za ukradené věci, radši ty peníze vynaložit za nepřetržitou hlídku a ještě bude mít pár lidí navíc práci.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 12. Rýša :

  thvari: No, nevím kteří Češi kradou jako straky, mne by teda nenapadlo krást. A dopravní značky, štěrk a stromky snad Vy také nekradate nebo snad ano? Nebo nejste Čech? Jinak v tom článku není sousloví „cigán ukradl“ – přečtěte si ho. Jen se tam zmiňují o romské menšině, která na Sirotčí a obecně ve Vítkovicích jaksi je a jsou tam i romská ghetta, teda jestli máte růžové brýle a nevidíte to.
  To jsme už to dopracovali opravdu tak daleko, že nechceme nebo se bojíme pojmenovat věci pravými jmény? Opravdu už nevidíme, že velká část Romů žije z dávek a z dětí, kterých mají požehnaně? Že jim stačilo udělat pár demonstrací a napsat pár petic a ministr Chovanec rušil právomoc obcí na sledování komu dát příspěvek na bydlení a kdo na něho nemá nárok? Že opět dostanou i ti, kteří se tady přistěhovali a pro Ostravu neudělali- tedy kromě řevu o diskriminaci, lautr nic.
  A myslíte, že když napíší noviny, že Rom kradl, tak je vyšší čtenost? To jste mne pobavil. Protože o většině případů, kdy Rom něco ukradl, někoho přepadl nebo zranil se vůbec nikde nedočteme. Snaží se to tutlat nebo napíší – mladíci….
  Těch článků, že něco špatného udělal Rom je tak minimum, že snad se dočteme více oslavných článků na Romy, když se něco povede. O nás by nenapsali, že si normálně uklízíme kolem domů, ale když si svůj několikaroční bordel začnou uklízet Romové do zdarma přistavených kontejnerů, tak o tom pšou snad všechny noviny. Nebo jste si toho ještě nevšimnul?

  Thumb up 3 Thumb down 4
 13. Miv :

  Rýša: Řebíček, Rath, Janoušek, Krejčíř, Gross, Kožený, Vladimír Halenka jsou všechno romové? (seznam by mohl čítat tak deset stran, kdyby si s tím dal někdo práci) Jenom tito nakradli více, než se kdy podaří celé armádě romů za deset let.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. Miv :

  Jinak moc hezké hřiště. Myslím, že i na správném místě. Jen houšť.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Rýša :

  Miv: Kvůli těmi Vámi jmenovanými se musí hlídat hřiště na Sirotčí? To jsem nevěděl. Myslel jsem, že hlavně kvůli romské menšině – na Sirotčí už skoro většině. Asi jsem blbě pochopil článek, takže díky, už jsem aspoň trochu v obraze.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: S prominutím, nedělej ze sebe vola, Miv reagoval na to, jak češi kradou. A ve velkém.

  Hele, byl jsi někdy ve Vítkovicích vůbec. Asi ne, když se bojíš i na Masarykáč. Byl jsem nedávno fotit na Štramberské a na náměstí Jiřího z Poděbrad, když jsem šel do Ollies. Nevšiml jsem si, že by nově opravené objekty, komunikace byly nějak poškozené.

  K tomu jak češi kradou. Mrkni hlavně na prajzskou, kolik lidí tam má něco doma z Vítkovic atp. …

  Za další, nezařazuj mne prosím do nějaké skupiny lidí, např. mezi „sluníčkáře“.

  Bydlím na vesnici, a taky nám několikrát do roka přistaví kontejnery na velkoobjemový odpad. Jsme proto romové? ….

  Thumb up 4 Thumb down 1
 17. Miv :

  Rýša: byla to odpověď na „No, nevím kteří Češi kradou jako straky, mne by teda nenapadlo krást.“

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Hochu, vola ze mne udělal Miv, tak jsem Mivu odpověděl volsky….
  Bydlím na vesnici a platím za popelnici.Taky mi jednou za rok přistaví velkoobjemový kontejner. Zjisti si, kdo platí za povinný roční poplatek za popelnici Romům. Oni ne!!!
  Za sluničkáře se omlouvám.
  Za ostatní, co jsem napsal, ne. Tady se řešilo hřiště a hlídání a Mmiv píše o politicích, že kradou více než romská menšina. To ti nevadí, že.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 19. Rýša :

  Miv: To je pár jedinců Čechů. Velká část Čechu se živí poctivě a nekrade jako straky.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Hochu?

  Nevím, který článek to přesně byl, ale kdyby v čr nebyla korupce, máme vyrovnaný rozpočet. Takže, příspěvek od čtenáře Miv mi nevadí, reagoval na tebe dobře. Nemám rád jednostranné rasistické názory.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 21. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Netušil jsem, že oslovení hochu bude vadit, když jsi začal s tykáním. Takže za hocha omluva.
  A já si vyprošuji, že píšu rasisticky. Já nejsem rasista. Já píšu jen to, co vidím a zažil jsem. Ale moje příběhy, jak jsi psal, nemám psát tady, ale vydat knižně. Takže budu na tom pracovat a na tomto webu, který je stává silně proromský a nevidí pravdu, končím. Ještě vám všem, kteří tento web vedou přeji hodně úspěchů a rád si přečtu o nových stavbách v Ově a okolí. Jen už nebudu zasahovat do diskuzí, když si myslíte, že jsem rasista. Vaše věc.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 22. Luděk :

  martin [msstavby.cz]:
  Takže od stereotypů o romech na jedné straně přecházíme k stereotypům o prajzacích.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 23. Michal :

  No ale před třiceti lety byl New York taky plný nepřizpůsobivých!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Napiš! :D….

  Luděk: Známá pracuje na vysokém místě v Vítkovicích a proteče přes ní hodně peněz. Takže ví, kolik „se ztratilo“ a musí dokoupit znova. A ano, ve Vítkovicích nepracují jen lidí od Hlučínska, ale zrovna jim je vlastní přísloví, co se nestihne na odpolední do devití to se už nezačne…

  Michal: Takový trolling, ale ty bys nesměl chybět. A vysvětlíš nám konečně, proč dáváš u většiny komentářů palce dolů? Používáš je tak, že si označuješ přečtené komentáře? Jde nám z toho v redakci hlava kolem.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 25. Luděk :

  „A ano, ve Vítkovicích nepracují jen lidí od Hlučínska, ale zrovna jim je vlastní přísloví, co se nestihne na odpolední do devití to se už nezačne… “ Takže nejen, že kradou tak ještě se jim nechce pracovat. :-) Tleskám…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Luděk: Zkus si jít na vyšší pozici ve Vítkovicích a uvidíš. Samozřejmě ne všichni jsou takoví, ale víme své :)

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.