Víceúčelová budova U Lípy

Aktuální stav prací na výstavbě „nové Lípy“.

Stavba roste celkem rychle ale s původní budovou nemá nic společného (někde jsem četl že chtějí navázat na tradici původní Lípy ale nemůžu to nyní najít). Skelet je zatím k nerozeznání od lisovny plechů někde z průmyslové zóny a vizualizace vytvořené v malování dávají jen pramalou představu o materiálovém provedení a celkové finální podobě budovy. Už nyní je však jasné že k okolní zástavbě bude působit jako pěst na oko.

Související články


Komentáře

 1. thrpst :

  Zajímavé. Hlavní stavbyvedoucí je zároveň stavební dozor. To se moc často nevidí :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. rasta :

  to vypadá na plotovou zeď a fasádu průčelí obloženou z gabionových kleciček plněných kamínky. Pecička…:(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Ambry :

  Přátelé moderní architektury, toto je socialismus jako prase – vrátili jsme se o 50 let zpět. Připomíná to výstavbu obchodních center typu „Jednota“ nebo kulturáky stavěné na vesnicích v 70. letech. Se vzhledem staveb na vesnicích to nemá nic společného. Toto je názorný příklad toho, že město nemá žádný regulativ výstavby – třeba že v části Hrabová budou sedlové střechy s krytinou z pálené krytiny apod. Je to hrůza, ale pokud bude pivo za 29,90,- tak tam budou místní chodit tak jako tak…

  Thumb up 9 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.