V Trojanovicích vznikne pivovar

Náplň nového využití lokality bývalého dolu v obci Trojanovice získává konkrétní podobu. Má zde vzniknout pivovar, školy, zázemí pro startupy a mnohé další.

Území původně zamýšlené pro těžbu má asi 25 hektarů, které Trojanovice budou zasíťovávat. A chystají také projektovou dokumentaci, na kterou obec dostala dotaci 75 milionů korun. Na místě bývalého dolu mají vzniknout sportoviště, kancelářské prostory, ZŠ a MŠ. V někdejší strojovně bývalého dolu by pak mělo vzniknout komunitní centrum, kde budou dva sály, větší a menší, s kapacitou až 350 lidí.

Vzniknout by v lokalitě mohlo edukativní ekologické centrum správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy či odnož inovačního centra Moravskoslezského kraje. K tomu všemu by měl přibýt také veřejný prostor, který by měly využívat jak podnikatelé, tak i ti, co tu budou bydlet.

Jedna těžní věž pak bude sloužit jako vyhlídka a měl by tu být zároveň prostor pro moderní umění. V druhé se má nacházet pivovar a poblíž vznikne experimentální terénní pracoviště pro studenty Ostravské univerzity, které by mělo být využíváno napříč fakultami, ať už přírodovědci či pedagogy, nebo umělci.

Vizualizace pochází z architektonické studie: Autor studio Kamil Mrva Architects

pramen: trojanovice.cz / cc.cz