V Trojanovicích vznikne pivovar

Náplň nového využití lokality bývalého dolu v obci Trojanovice získává konkrétní podobu. Má zde vzniknout pivovar, školy, zázemí pro startupy a mnohé další.

Území původně zamýšlené pro těžbu má asi 25 hektarů, které Trojanovice budou zasíťovávat. A chystají také projektovou dokumentaci, na kterou obec dostala dotaci 75 milionů korun. Na místě bývalého dolu mají vzniknout sportoviště, kancelářské prostory, ZŠ a MŠ. V někdejší strojovně bývalého dolu by pak mělo vzniknout komunitní centrum, kde budou dva sály, větší a menší, s kapacitou až 350 lidí.

Vzniknout by v lokalitě mohlo edukativní ekologické centrum správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy či odnož inovačního centra Moravskoslezského kraje. K tomu všemu by měl přibýt také veřejný prostor, který by měly využívat jak podnikatelé, tak i ti, co tu budou bydlet.

Jedna těžní věž pak bude sloužit jako vyhlídka a měl by tu být zároveň prostor pro moderní umění. V druhé se má nacházet pivovar a poblíž vznikne experimentální terénní pracoviště pro studenty Ostravské univerzity, které by mělo být využíváno napříč fakultami, ať už přírodovědci či pedagogy, nebo umělci.

Vizualizace pochází z architektonické studie: Autor studio Kamil Mrva Architects

pramen: trojanovice.cz / cc.cz

Související články


Komentáře

 1. Lojza :

  Super nápad.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. Kamil :

  Skvělé! Když nebude uhlí, tak se lidé opijí, aby jim to bylo jedno. Od roku 1989 to jde pěkně z kopce…

  Thumb up 5 Thumb down 27
 3. Milan :

  Kamil: Ve Frenštátě to šlo vždycky pěkně z kopce a pak zasejc hezky do kopce. Opravdu krásná krajina, ty kopce bez uhelného prachu, bez sovětských mužiků.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 4. xxx :

  Kamil: Na tvém názoru nezáleží.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 5. Tomik :

  Co pořád máte s tím Mrvou ,to se jako všem líbí, nebo o co tady vlastně jde … ?

  Thumb up 4 Thumb down 11
 6. Jiří Antonín :

  Další pivovar? Proč? Co takhle lihovar.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 7. Michal Vašut :

  Tyjo, to jsem netušil, že to tam jsou furt ještě Trojanovice … koukám na mapu a ony jsou Trojanovice až na Velký Javorník a třeba takové Horečky nebo skokanský můstek je taky v Trojanovicích :-o.

  https://en.mapy.cz/s/bakonufajo

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.