V Těšíně vyrůstá nový sportovní areál

Navzdory typicky zimnímu počasí se silnými mrazy a sněžením pokračuje stavba nového víceúčelového sportovního areálu ve Frýdecké ulici. Stavbaři nemohou pracovat venku, proto se soustředili na práce uvnitř budovy.
„V objektu se bude nacházet šest šaten se zázemím včetně základního vybavení a společenská místnost,“ uvedl českotěšínský místostarosta Stanislav Folwarczny.
V současné době už je hotový skatepark a k montáži je připravena horolezecká stěna. Sportovní areál třetí generace roste na místě starého, zchátralého stadionu a jeho výstavba přijde na 80 milionů korun. Podstatnou část peněz, až 85 procent, se městu podařilo získat z Evropské unie.
Ve sportovním areálu bude k dispozici fotbalové hřiště se střídačkami, atletický ovál se čtyřmi drahami, sprinterská rovinka, sektory pro skok do výšky, pro vrh koulí, hod kriketovým míčkem, doskočiště, dvě hřiště pro basketbal, hřiště pro odbíjenou, inline dráha, lezecká stěna, dvě hřiště s přírodním povrchem, dětské hřiště, skatepark, dráha pro bikros, tribuna pro diváky, parkoviště. Dobrovolní hasiči budou mít k dispozici požární překážky pro kondiční nácvik.
Stavba areálu začala loni v září a s otevřením sportoviště se počítá v červnu. Moderní sportovní areál bude sloužit školám, neziskovým organizacím a široké veřejnosti. „V srpnu by se v nově otevřeném areálu v našem městě měl konat Český skateboardový pohár,“ uzavřel Folwarczny.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.