V Novém Jičíně plánují nové byty

Bezmála třicet bytů by mělo být součástí komplexu, který má postavit soukromý investor za sídlem České spořitelny v samotném centru Nového Jičína. Atraktivní lokalita je již řadu let spíše pro ostudu, než aby zde občané trávili volný čas. V oblibě je zejména u bezdomovců a řada lidí místo využívá i jako veřejné záchody.

Změnit to má rozhodnutí novojičínských zastupitelů, kteří na konci loňského roku odsouhlasili prodej bezmála 2400 metrů čtverečních. Oznámení o nabídkovém řízení nyní visí na úřední desce města a zájemci se mohou hlásit do 16. února.

„Město Nový Jičín vypsalo nabídkové řízení na prodej pozemku na Dolní bráně za účelem výstavby bytových domů. Výstavba musí proběhnout v souladu se zastavovací studií zmíněné lokality. Na pozemku by měly vyrůst tři stejné čtyřpodlažní domy, které budou tvořit jeden spojený celek. Dole budou komerční prostory drobné obchody a služby, a v dalších patrech byty,“ potvrdila Deníku mluvčí radnice Marie Machková.

Konkrétně se má jednat o 27 bytových jednotek a šest komerčních prostorů. Případný investor musí počítat s řadou regulativů (výška a objem stavby a další pozn. red.) a podmínek. Musí postupovat podle zastavovací studie lokality Dolní brána, kterou si již dříve nechalo město udělat. „Bez souhlasu města nesmí být stavba ve změněné podobě realizována,“ stojí mimo jiné v nabídkovém řízení, kde je minimální kupní cena stanovena na částku 2 475 900 korun. Tedy zhruba tisícovka za metr čtvereční.

 


celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

  1. Martin [msstavby.cz] :

    Zmiňovaná budova Spořitelny v textu. Je postavena tak, aby na ní hned mohl navázat další dům. Mezera mezi tímto objektem a plánovanými bytovými domy vytvoří jen hluché, temné místo.

    Thumb up 5 Thumb down 0
  2. Monika :

    Aha a ticho po pěšince…

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.