V Krnově vyrostou nové byty

V Krnově bude zastavěna lokalita po zdemolovaných kasárnách.

Krnov našel investory, kteří chtějí postavit v areálu bývalých kasáren nové byty. Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili vítěze prodejních řízení na čtyři části pozemků.  Díky tomu by se sem senioři mohli už za dva roky stěhovat do nových malých bytů. Nájem i se službami se zde má pohybovat kolem pěti až šesti tisíc korun. Krnovskému zastupitelstvu představil svůj záměr s názvem Rezidence Krnov Patrik Němec ze společnosti Mia Casa, která má zájem o jednu část pozemků a nabídla nejvyšší cenu – 1500 korun plus DPH za metr čtvereční.

Další tři části získá společnost TGA, jejíž zástupce se omluvil s tím, že musí projekt ještě upravit a představí se zastupitelům na příštím zasedání. Původní prezentace je k dispozici na internetu (www.novakasarna.cz).

Rezidence Krnov: projekt bytů pro šedesát klientů

Mia Casa plánuje v areálu bývalých krnovských kasáren stavbu dvou bytových domů s celkem 46 malometrážními byty ve skladbě 1+1 a 1+kk. Projekt představil krnovským zastupitelům jednatel společnosti Patrik Němec. „Bude se jednat o nájemní bydlení, byty nebudeme prodávat. Co se týká orientační ceny za bydlení, v garsonkách se v našich domech platí kolem pěti, pěti a půl tisíce korun včetně služeb,“ uvedl. Objekty budou třípodlažní s obytným podkrovím, výtahem a podzemními garážemi. „Výstavbu jsme schopni zahájit v příštím roce a do dvou let ji ukončit. To znamená, že do konce roku 2019 bychom mohli byty nabídnout občanům Krnova,“ dodal Patrik Němec.

 

Projekt společnosti Mia Casa:

Původní záměr projektu Nová Kasárna společnosti TGA:

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Cíťa :

  Krnov byl ve státní svátek v poledne úplně zoufalé město.
  V centru města nemožno se najíst, žádná restaurace ani hladové okno, až na hotel Praha u hlavní cesty, jehož jídelna však ukončila k 1.10.2017 svůj provoz, měli jsme štěstí.
  Jedinou možností bylo najíst se piva z hospody nebo „deset deka“ oschlé šunky z večerky, avšak bez pečiva.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. skelet :

  Cíťa: Radniční byla zavřená?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Meghan :

  Cíťa: V centru je to docela bída i v normální dny, natož ve svátek. Víc dobrých restaurací je mimo centrum, než přímo v něm.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.