V Hlučíně vzniká nová prodejna Lidl

V Hlučíně proběhla demolice původní prodejny Lidl a na jejím místě vyrůstá prodejna nové generace.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Do budoucna prosíme všechny čtenáře, kteří zasílají fotografie. Aby zvážili, zda jsou snímky kvalitní. Fotografie v šeru/tmě, rozmazané nebo v „paparazzi“ stylu z poza kapoty auta, jdou na web použít velmi obtížně, i když by byly obsahem třeba atraktivní.

Související články


Komentáře

 1. Erik Gajdošech :

  Lidl se celkem snaží. Ty jeho původní stodoly byly/jsou strašné v dnešní době. Nový koncept prodejen se mi líbí.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Erik Gajdošech: mmch :))
  Válka o prodavačky pokračuje. Nástupní mzda v Lidlu bude 28 tisíc
  https://ekonomika.idnes.cz/lidl-kaufland-tesco-billa-mzdy-deg-/ekonomika.aspx?c=A180221_113044_ekonomika_mato

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak obrovské PR jsem už dlouho nezažil, to je skoro jako u voleb :DD Lidl si asi uvědomil jak moc mu ta špatná pověst škodí a nasadil přímo Goebbelsovskou masáž. „Firma začala loni nabízet kratší pracovní úvazky v délce 30 nebo 35 hodin týdně, které se podle ředitelky setkaly s velkým ohlasem. Využívá je většina zaměstnanců. Nově jim společnost nabídla i to, že mohou pracovat pouze 25 hodin týdně.“ Podle té paní ředitelky je v Lídlu takový malý ráj ve kterém stačí pracovat tři dny v týdnu a jejich poslední nabídka 28 tisíc při 40 hodinovém pracovním týdnu je tak neodolatelná pro jejich cílovou skupinu, zvláště když jim někdo inteligentnější, třeba kalkulačka v mobilu spočítá, že to je 175,- Kč na hodinu, že okamžitě běží k nejbližšímu Lídlu po té co zahodili papíry z pracáku či pracovní smlouvu předchozího zaměstnavatele :DD
  Problém je, že to má s těmi volbami hodně společného, realita je stejně jako po nich někde jinde :-)

  Thumb up 2 Thumb down 7
 4. thrpst :

  Lidl mám rád, líbí se mi jak to dělají. Nejsou nejlevnější ale celkový dojem z nákupu u nich je pro mne nejlepší.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: A kde?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Prostě jinde :-) (můj explicitní ostravský slovník zde bohužel neprojde přes filtr) Ale pokud neznáš nikoho kdo byl nebo je zaměstnán v Lidlu, tak stačí použít strejdu Googla a přečíst si pár diskuzí na toto téma na více forech dostupných na netu, udělat si selekci takových těch zapšklých nemakačenků a určitě najdeš i nějaké pozitivní hodnocení většinou ale shrnuté do věty: Jediným plusem v té práci je stabilní výplatní termín bez zpoždění, takže kdo chce práci ve stresu a časově náročnou, tak šup do Lidlu :-) Přeci jen jsou to prodejny otevřené 14 hodin denně a není to jen o otvírací době pro zákazníky, takže si nedělej iluzi o jen čtyřiceti deklarovaných hodinách týdně a 28 tácech, známe kouzla s čísly, průměry apod. :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Hmm

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Permonik :

  acdlcia [msstavby.cz]: Viděl bych stejně jaké je to s policisty (nebo aspoň ty směrem se to bude ubírat): https://zpravy.idnes.cz/policiste-naborovy-prispevek-prescasy-fcf-/domaci.aspx?c=A170719_102240_domaci_kop

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: nezlob se, ale trosku mi prijde, ze kouzlis dost ty. ze takova prace neni zadna pecka, myslim vime vsichni. ale uplne nevim, jestli naznacujes, ze prodavacka v lidlu se ma nejak hur, nez v prusvihama proslulem albertu (1, 2…), nebo v kauflandu, kde docela nedavno prolitl medii interni prikaz, jak se nesmi ani napit, aniz by to nevykonali v kuchynce… nemyslim si, ze je to tak.
  a zaroven, ac ti rozumim kam miris, tak na to, aby se neco dalo oznacit „kouzleni s cisly“, by clovek mel mit alespon nejake indicie. ja se obavam, ze je nemas.. byl bych v tomhle trochu ferovejsi.. na to, jestli to je habadura a praxe bude jina, nekdo jiste rad v blizke budoucnosti ukaze a pak nemam problem to kritizovat, ale takhle mi to prijde ujete.

  + prosim s volbami to souvisi teda jak, to nechapu, ta veta je tam jak trosku z jine diskuze. :)

  //a jen ke kontextu meho postoje, at si odpustime nejake zbytecne myslenkove pochody:
  ticha voda brehy mele a ja dneska, kdyz jsem treba na cestach a nejblizsi obchod je lidl, tak uz se tam az tak nezdraham nakoupit, ale pokud si muzu vybrat, tak se mu rad vyhnu. a dlouhou dobu jsem tenhle retezec odmital uplne z mnoha ruznych duvodu (1, 2, 3…). takze zadny muj oblibenec to teda neni, ze bych se ho mel zastavat. ale neprijde mi ok postavit kritiku tak, jak jsi to tu napsal. mozna vis vice a smysl to dava, jak jsem rekl, trosku o tom pochybuju.

  ale jinak samozrejme at si kazdy nakupuje, kde chce. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. brzda :

  Hynek [msstavby.cz]: ¨
  Hm, nechci být v žádném případě advokátem Lidlu, ale za spadlou střechu asi může spíš stavební firma nebo vada materiálu potažmo přímo v článku je věta: „Z vyjádření odborníků na statiku budov vyplývá varující věc. Pokud napadne příliš mnoho sněhu, podobné nebezpečí hrozí u každé stavby.“ Stromy se kácí při mnoha stavbách, ale mělo by se to určitě dělat s rozumem a ten tlak na dodavatele? To je problém všech řetězců, já například vím, jaké má praktiky Globus a je to na blití. Kdo tady dobrovolně staví dětská hřiště? Avizované zvyšování mezd na 28t není plošné, diferencují platy podle místa prodejny a věřím, že si na to nesáhne ani polovina zaměstnanců. V dnešní době je ale dobře, že někdo vytváří společenský tlak na zvyšování platů, jinak se té „vysněné“ západní Evropě přibližovat nebudeme.
  Ale toto není web o politice, takže k tématu – nový koncept prodejen je oproti těm starým na 1* a to nejen celkovým vzhledem, ale i deklarovaným zaměřením na větší ekologii

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Souvisí to tak, že ať otevřeš jakýkoliv plátek, je tam něco o Lidlu a jeho ohlášené mzdě stejná masáž jako u voleb, nedá se jí vyhnout a Lidl zřejmě s tím počítal, po té šaškárně s kříži je třeba vylepšit image. Ale nechme toho, mě osobně je jedno jak se mají prodavačky kdekoliv, každý je sám strůjcem svého štěstí. Já osobně chodím nakupovat do všech těch zmiňovaných marketů, stejně si koupím jen to co chci a pokud to od Lidlu nebude habaďura a praxe bude jako obrázek ze Strážné věže, nic to pro mě nezmění a před Lidlem smeknu. Jenže zatím jsem spíš pesimista, slíbené ani darované koblihy na mě nefungují a přesvědčí mě až ta praxe a třeba Lidl překvapí :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  brzda: no vidis. a globus tam je zminen, ze se na tom trhu k dodavatelum chova daleko nejvstricnejc. takze si vyber.

  a ty veci, cos napsal ja vnimam, ale muj ambivalentni pocit pri vchazeni do te prodejny to nezmeni. jinak to nejsou vsechny duvody, jeden z duvodu byl i docela agresivni nastup na trh a ocividna strategie spise za kazdou cenu si ukrast kus zakazniku konkurenci, pripadne zlikvidovat male prodejce v mistech, kde to nikdo nepotreboval (viz jen fifejdy, kde byl carrefour, pres cestu billa a jeste se tam vlepil lidl…). k tomu nevim, jestli existuje nejaky clanek.

  ze se od te doby zmenilo vedeni a (nevim jestli v navaznosti na to) presli do modu slunickoveho podniku, ktery jede veci typu hriste pro deti, ma docela kreativni marketing a kvalita potravin nezridka vyhrava testy kvality mi bohuzel (bohudik) pamet neodmaze.

  ale jak rikam, az tak to nehrotim. jediny podnik, kde nenakupuju vubec je mcdonalds. nejak vic intenzivne si zivot nekomplikuju..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. brzda :

  Hynek [msstavby.cz]:
  OK, to byla jen polemika, každá má nějaké preference……

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. MM :

  Ví někdo kdy bude dokončen? Dnes jsem tam jel naivně nakupovat po cestě do Ostravy a zatím nic…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. jiří :

  hlučín lídl po demolici a stavbě nové prodejny se slavnostně otevře v ut.17.7.2018

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.