V Dolu Jindřich kanceláře nevzniknou

Článek deníku Právo o zastavení projektu výškových budov Jindřich Plaza.

Související články


Komentáře

 1. Danek :

  Nevzniknou proč? Nechápu tyto developery a další pronajimatele.Všude na světě se staví výškové budovy a jakmile se stavba bliží dokončení tak se do něj hladají nájemci. Takový Empire State Building (New York)trvalo 30let než se plně naplnil nájemci.Vemte si nazorný příklad:firma XY s Nizozemí hledá prostory rozšiření svých obchodních aktivit ve východní Evropě a vy se s ní jako manager sejdete a představíte jí nějaký balíček letáku a návrhu jak bude kancelařská budova vypadat..A nebo jí přestavíte kancelařský objekt , klient jej uvidí má představu. Doladíte vyšši najemného.Kolik lidí by si něco pronajalo nebo koupilo:třeba byt nebo dům kdyby jej vidělo pouze na papiře?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  to by mi az tak nevadilo, ale nechapu, proc se to dela tak, ze vystrnadim vsechny najemce, oplotim to a pak najednou zjistim, ze to realizovat nebudu. nez se rozhoupou, tak kancelari a hotelu bude dvojnasobek, nez bylo toho casu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. thrpst :

  Bakala je podvodník.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. X236K :

  Bakala je podvodnik, a nebo v tomto pripade dostal rozum a pochopil, ze by ten barak nikdy nenaplnil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Aurim :

  Problem je v tom, ze realitni trh neni v tom samem stavu jako v dobe kdy se projekt pripravoval – zajem o kancelare zkratka ochabl. A moc to nevypada ze by se to melo v dohledne dobe menit. Dale banky uz neposkytuji finance tak lehkovazne jako kdysi… Aby jste vubec dostali od banky finance na stavbu tak musite mit uz vetsinu pronajmu nasmlouvanych predem. Bakala sice nejake finance ma ale pochybju ze by do toho sel bez jisteni banky. Nejak zapominate ze IQ towers a Nova Karolina taky mely problemy s financovanim, na cas se zastavily, menily se podoby projektu, aby byly mene naklade a shaneli se narychlo najemnici. A srovnavat Ostravu s New Yorkem to je hodne odvazne….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. marian :

  Danek: buďme rádi, že krize přišla ještě dřív, než to začali stavět. dneska by tam stál skelet jako svině… ov fakt není ny. jinak bakalu nemám rád – moc tomuhle kraji nevrací narozdíl od světlíka – ale koupil okd od koláčka, s privatizací okd spolu s byty neměl pokud vím nic společného. to upekli snad ještě za zemana, tzn že to šlo přes kápa šloufa. ten tlačí dneska zemana na hrad. pročpak asi…?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aldik :

  Reportáž z Reportu o tom samém – http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/203296-mrakodrapy-v-centru-ostravy-zatim-nebudou/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  aldik: Jasno bude do pěti let? Chybí zábavní plochy? Tak tam postavme zábavní park a velkou horskou dráhu, to bude taky dominanta. A až se všem omrzí a krize pomine můžeme ji zbourat a postavit tam ty kanceláře.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. MM :

  Já bych chtěl aby se stavělo, ale možná mě ukamenujete, ale tyto výškové budovy do toho místa nepatří. Vše okolo je starší zástavba, rezidenční část města. Najednou tam píchnou věže, obrovské zvýšení dopravy v tom místě atd. Jako člověk, kterou bydlí nedaleko jsem proti. Neříkám, pokud je někde místo, proluka, ale je to stejné jako postavit výškovou budovu v Podbabě na Praze 6 atd atd. Jo a ohledně kanceláří. IQ Tower jsou zaplněny na 50%, tím, že odešlo Tieto, je úplně prázdná kancelářská budova Vodohospodářů, dále Orchard, Nordica a teď i kancly na Karolině. Myslím, že volných ploch je obrovské množství a jediný nájemce jsou nadnárodní giganty. Česká firma tam nepůjde, je to příliš drahé. Chci a přeji si, aby obsazenost kanceláří byla 100%, ale chce to čas, klidně několik let…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. johny :

  Takovej barák by nenaplnili, ani kdyby rok 2007 trval 10 let. Třicetipatrová věž a dvacetipatrová menší sestra se v Ostravě nikdy neuživí (nebo uživí, ale prázdnotou by zase zelo vše v okolí). Je to jen lesk realitní bubliny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. johny :

  Jinak co se týká rychlého vystěhování, můj názor je tenhle: chvíli se zdálo, že by mohli sehnat dost zájemců, takže na tom začali rychle pracovat. Všechny vystěhovali a dům uzavřeli, osadili tabuli. Jenže záhy vyšlo najevo, že asi vítr. Následně řešili dilema co s tím: otevřít znova a přilákat původní nájemníky zpět (a začít vydělávat aspoň to co předtím, ale na druhou stranu ukázat veřejnosti – tak jsme si z vás dělali legraci, neberte nás vážně – což by mělo asi dost negativní důsledky na PR firmy, resp. totální ztrapnění se), anebo nechat už jednou zavřené, platit minimální údržbu a nic z toho nemít (ale zároveň dělat mrtvého brouka a nepoškodit se). Je jasné, že to druhé je menší zlo, proto tipuju, že se to ještě pět let nechá u ledu, pak se slavně dojde na to, že projekt je nerealizovatelný a následně se maximálně opraví původní dům s mírnými úpravami, aby to nevypadalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  johny: myslím ze v roce 2007, tady ten potenciál byl, akorát ze nez oni se rozhoupali, ostatní zacli stavět, tzn. všechny ty kanceláře, o kterých se tu psalo, tudiž teď to uz postrada smysl, prostě to pŕopásli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  MM: Tieto je tedko myslím obsazeno ze 75%. Nordica kolem 50%. V Karolina Park má být Erste. Tieto zabíralo malou plochu z celkového množství v Orchardu. Jedinné co zbyde prázdné je býv. dům vodohospodářů. Ale tak, když se Tieto potřebuje rozrůst, potřebuje nové prostory.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  A třeba příjde doba, kdy se kanceláře začnou stěhovat do Ostravy, bo Praha bude drahá :o)….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. marian :

  martin [msstavby.cz]: myslím, že Nordica je už skoro plná, když jedu večer kolem, svítí se ve všech poschodích. poslední dobou tam přibyl EVRAZ – ikdyž… kdo ví na jak dlouho :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. X236K :

  martin [msstavby.cz]: Kez by! A co CT park v Hrabove? Dlouho jsem tam nebyl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Summerboy :

  Nordica je skutečně velmi pěkně zaplněná. Na tu bídu, jak to bylo zezačátku, si myslím, že to je úspěch. A CT Park se tuším v Hrabové opět rozšiřuje, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. PetrP :

  Když už jsme u těch kancelářských prostor, tak příští rok z jara se stěhuje Siemens z Přívozu z Hrušovské ulice buď do Orchardu, nebo do bývalého Domu vodohospodářů…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. mm :

  Tak si všichni spočítejte ty přesuny poslední dobou a zjistíte, že ten zájem stále je, i když v menším měřítku. Jedna firma se vystěhuje a za nějaký čas se druhá přistěhuje. – viz. třeba ten Siemens, DHL atd. Takže budova Vodohospodářů bude zse o něco plnější a tak to jde pořád dokola. A není tak nikde vyloučeno, jak se tady zmiňoval „martin“, že se některé firmy nezačnou stěhovat tam, kde je levnější nájem a pracovní síla bude ráda za polovičku toho, co berou v Praglu. Proto by Ostrava měla být připravena a takové CTP to zřejmě chápe, a proto si myslím, že začne brzy stavět tu druhou budovu vedle Tieta. Pravdu má ten, kdo tvrdí, že se nejdříve postaví budova a potom se nabízí zájemcům, pokud vyloženě se taková to budova nestaví na zakázku pro konkrétního nájemce. Bakalovi je jedno, co tady na Moravě bude, ten hrabe jinde. Budova u Jindřicha je prázdná, chátra a dopadne to jak s Ostravicí, pokud se nenajde někdo, kdo ten pozemek převezme a něco tam postaví. A názor na výškové budovy – ty by se tam hodily, kolem není nic až tak ukázkového, čím by ty budovy mohly uškodit. Naopak by se atraktivita celého prostředí vyzvedla. Jak si jinak můžeme vysvětlit, že chtěla nějaká firma stavět administrativní budovu na Porážkové ulici, tam kde chtějí někteří volové parkoviště. Takže ten zájem musí nějak přetrvávat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Jinak stavba Jindřich Plaza je vyčíslena na 4 000 000 000 kč.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. johny :

  Taky prosím vezměte v potaz připravenost území. Je levnější postavit něco na zelené louce (Karolina, Orchard, IQ) než se před tím zabývat demolicí (Jindřich).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. MM :

  PetrP: To jste mě překvapil, to nebude mít majitel areálu radost, že jdou pryč. Já si myslím, že tam hraje hlavní roli dostupnost, která není ideální. Naopak Dům vodohospodářů je na tom, podle mého nejlépe, má jak tramvaj, autobus i trolejbus. Orchardu chybí tramvaj… Jsem rád, za tyto novinky, jen to pište ať víme co se v Ově děje :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. PetrP :

  Jo, říkala mi to kamarádka, co tam pracuje… majitel mít radost nebude, ale vzhledem k tomu, že se tam nedá parkovat a s MHD to není bůhví jak ideální, je to logická volba…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes „Mrakodrapy zůstaly na papíře, ostravský projekt Jindřich Plaza usnul“: http://goo.gl/mhG0S

  me prekvapuje, kolik clanku se da napsat o necem, co ma nulovy vyvoj. jakym zpusobem se na to prichazi. to z RPG volaji do redakci a reknou „hele nechcete napsat o tom, ze situace s Jindrichem je stejna jako loni, ale bylo by fajn mit o tom po ctvrt roce novy clanek..“? nebo idnes vidi, ze pravo vydalo takovyhle clanek, tak ho vyda z nejakeho nepochopitelneho duvodu taky? nechapu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.