V centru Ostravy vyroste nová budova

V centru Ostravy vyroste nová výrobně-administrativní budova za zhruba 100 milionů korun. V Porážkové ulici nahradí chátrající výrobní objekt z prvorepublikové doby. Kromě kovovýroby bude novostavba zahrnovat kanceláře a v budoucnu i byty.

Stavba podle informací vedení ostravské společnosti Stamont – Pozemní stavitelství začne v první polovině roku a dokončena by měla být příští rok v létě. Čtyřpodlažní budovu firma postaví na rohu ulic Porážková a Roháčová poté, co bude zdemolován stávající nevyužívaný objekt.
„Bude to železobetonový monolitický skelet opláštěný sklem, hliníkem a termoomítkou,“ upřesnil generální ředitel stavební společnosti Jaromír Janečka.
V suterénu budovy vzniknou parkovací místa, přízemí bude sloužit kovovýrobě soustředěné do dvora nového komplexu. V jeho dalších patrech se počítá s kancelářemi, obchody i byty.
Podle obchodního ředitele firmy Jaroslava Hložka bude moderní budova začleněna do městské části, v níž se střetává výrobní, administrativní i bytová výstavba.
Stát bude nedaleko administrativní budovy Nordica Ostrava otevřené loni v únoru.

zdroj: idnes.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.