V Bohumíně vyroste nová sportovní hala

Bohumín na Karvinsku chystá výstavbu nové víceúčelové sportovní haly zhruba za 70 milionů korun. Budovat ji chce začít vedle tamního akvacentra letos v září a dokončena by mohla být příští rok v létě. Město si na stavbu chce vzít padesátimiliónový úvěr, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová.

Montovaná hala bez oken vznikne na ploše 3715 metrů čtverečních v místech bývalého kynologického hřiště. „Uvnitř bude vstupní hala s recepcí, čtyři hřiště, šatny a sociální zázemí pro sportovce a technické zázemí pro personál,“ podotkla Balcarová.

První hřiště z lepeného PVC bude sloužit pro házenou, florbal, futsal, basketbal či volejbal. V případě potřeby na něm mohou být čtyři kurty na badminton. Středové hřiště s umělým trávníkem bude využíváno pro kopanou nebo nohejbal. Chybět nebude ani hřiště pro tenis či další samostatná místnost pro badminton či jiné sportovní aktivity jako například aerobik.

Jednotlivá hřiště budou oddělovat spouštěcí sítě vysoké šest až sedm metrů. Součástí haly bude tribuna pro 180 lidí. Před areálem přibude 19 parkovacích míst, v případě zápasů budou moci návštěvníci využít parkovací stání u akvacentra či zimního stadionu.

„Původně jsme měli připraven projekt sportovní haly v podobném architektonickém stylu jako akvacentrum asi za 85 milionů korun, ale jen s jedním hřištěm. Nakonec jsme však dali přednost efektivitě a za méně peněz budeme mít místo jednoho hřiště hned čtyři a navíc s mnohem nižšími provozními náklady,“ uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD).

sportovni hala bohumin

sportovni hala bohumin

zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Asterix :

  LIDL jak vyšitý

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. bohuminak :

  tak tohle je ulet… to se nekdo pos*al v kine ne? toho pana inzenyra architekta kunetka bych chtel potkat.. i sjeho choti… to je naprosty „architektonicky“ masakralni humus – ja myslel ze lidl, billu a kaufland uz v bohumine mame….. to ser*….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Kostelnik :

  Postmoderna vraci uder! :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  Pan Architekt bude asi z hodně staré školy :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Lukas :

  Tak takto teda ne! Jestli si takto představuje pan architekt současnou architektonickou tvorbu, tak bude muset nejspíše otevřít pár architektonických učebnic a projít si znovu to o čem je architektura. Po pravdě se mi tento projekt nezdá ani ,že by snad byl proveden v bližší době. Jde nejspíše o šuplíkovou věc ,kterou se snad podařilo protáhnout všemi řízeními až snad k budoucí realizaci. Toto prostě nemůže člověk, který vystudoval architekturu vypustit na veřejnost. Tímto se člověk, který vystudoval tak krásný obor nemůže prezentovat. Tfuj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Lukas: jako podle popisu to souhlasi: „Půjde o montovanou halu s lehkou zateplenou konstrukcí bez oken a sedlovou střechou. Zahájení výstavby se očekává letos v září, dokončení v červnu 2014.“ http://goo.gl/GlCrH
  zdrojem tech obrazku je archiweb, text je zprava CTK.. nevim, jestli to bylo pohromade, na jinych serverech je jen text.
  poptame se.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  kazdopadne tady je zaznam ze zastupitelstva (projednavani toho bodu zacina 1:10 http://goo.gl/1zaCu).
  vypada to trochu orezaneji, starosta k tomu ma poznamku, ze „architektonicky to muselo ustoupit efektivite“. (cca 1:15 – http://goo.gl/azYGE jsou tam videt i nejake nakresy)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.