V Bohumíně otevřen dálniční obchvat

V Bohumíně byl otevřen nový obchvat a přivaděč na dálnici D1. Z centra města by tak definitivně měly zmizet kamiony. Celková délka dálničního přivaděče je zhruba 1,6 kilometru. Náklady na celou stavbu byly bez DPH téměř 835 milionů korun. Investorem bylo Ředitelství silnic a dálnic.

V okolí Bohumína ještě vyroste cyklostezka

Kvůli otevření přivaděče zhoustne provoz v Bohumíně-Skřečoni v ulici 1. máje. Město proto ještě letos vybuduje za více než 14,5 milionu korun novou asi kilometrovou cyklostezku. Napojí se na současnou stezku pro pěší a cyklisty ze skřečoňského mostu a propojí městskou část Skřečoň s centrem Bohumína. Součástí stezky budou i tři nové osvětlené přechody pro chodce s dělicími ostrůvky. „Místy, kudy nová cyklostezka povede, projede denně v průměru 400 cyklistů a asi 8 000 aut. Po otevření dálničního přivaděče ze skřečoňského mostu se na tuto ulici vrátí kamiony, které momentálně jezdí objízdnou trasou přes Novou Ves. Počítá se, že provoz tak stoupne až na 11 000 vozů za den,“ upřesnila mluvčí radnice Lucie Balcarová.

 

Zdroj: ceskatelevize.cz

Související články


1 komentář

  1. Tomas T. :

    No jen bych rad upozornil ze kamiony z centra nezmizi uplne, protoze kdyz bude mit jet kamion do dratoven, tak bude muset porad jet pres centrum (kolem billy, stanoviste a kauflandu).

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.