Území pro 55 RD, Dolní Životice

V obci Dolní Životice se připravuje výstavba inženýrských sítí a komunikací pro výstavbu 55 rodinných domů a občanské vybavenosti.

Účelem předmětného záměru je příprava území pro výstavbu 55 rodinných domů. Jedná se o zasíťování lokality inženýrskými sítěmi (vodovod, plynovod, kanalizace splašková, kanalizace dešťová, napájecí síť NN, optické datové kabely, veřejné osvětlení).

Součástí je výstavba komunikací a chodníků pro nově uvažovanou obytnou zónu. Plánovaný záměr je umístěn v prostoru navazujícím na stávající obytnou zástavbu.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Hmmm, obec má dnes cca 1050 obyvatel, je v ní malotřídka pro 1.-5. ročník, kterou letos navštěvuje 48 žáků, obec je ze všech světových stran obehnána zemědělskou půdou. Zájem vedení obce chápu, ale mrzí mě absence politiky státu – chránit krajinu, chránit půdní fond, nezvyšovat zbytečnou dopravní zátěž, atd., namísto toho z našich daní bude dotovat každodenní dojíždění mládeže a seniorů. Hejtry prosím, aby kromě palců dolů taky argumentovali ;-)

  https://www.google.cz/maps/place/Doln%C3%AD+%C5%BDivotice/@49.89667,17.7824501,2730m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4713d6d6b75342d3:0x400af0f6614fae0!8m2!3d49.8973182!4d17.7796965

  Thumb up 17 Thumb down 3
 2. jfjdjd :

  Pavel: Kromě toho se narušuje přirozená struktura obce a to jak z hlediska struktury obyvatel, tak i z hlediska zástavby. Tyhle satelitní sídliště nás poškodí na mnoho desítek let dopředu.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 3. investor :

  Investor bude Obec DŽ?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Infoš :

  OK, tak mi, vy kritizující, řekněte kde si mají lidé stavět domy, když na vesnicích ne?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. FlakY :

  Vidím, řádí tady EKO-teroristi! Nejlepší je úplně zastavit rozvoj obcí na venkově a všechny lidi přestěhovat do měst, protože nemusí dojíždět a stát a obec nemusí dotovat jejich jízdné.
  Tvl, je tam železnice a zájem obce je přitáhnout mladé rodiny s dětmi, kteří zlepší demografický výboj obce.
  Dost pochybuji o tom, že má obec ambice být satelitem, protože to by musela narůst o více jak 100% do 10-ti let.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 6. Pezos :

  FlakY: Železnice tam v podstatě není, protože na trati do Svobodných Heřmanic jezdí pouze výletní vlaky.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 7. Pavel :

  Infoš:
  Jako po tisíce předchozích let – tam, kde najdou obživu, takže klidně i na vesnici, budou-li tam podnikat nebo mít zaměstnání. Tímhle směrem by se mohlo ubírat i snažení místní radnice.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. thrpst :

  Pavel:
  Ano, tato obava je na místě. Ale větší města podobné projekty nedělají. V Ostravě a okolí je takových projektů jen velmi velmi málo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Victor :

  S dopravní obslužností, zejména se stavem komunikací, se někdo zabýval ? Výjezd z této dědiny na hlavní silnici I/46 je fatální.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Jakub :

  thrpst:
  Ale to je přece správně že v Ostravě a okolí se podobné projekty nědělají. Uhlí bylo vytěženo, železárny doklepávají, území je zněčištěno, vzduch je zdraví škodlivý, není práce. V těch špínách lidé nechtějí žít, ale díky neustálým dotacím do těchto černých děr se to stále ekonomicky yvyplatí. (z pohledu obyč. občana) Mně naopak chybí projekt na postupnou de-urbanizaci Havířova, Ostravy, Orlové, Karviné. Zabrání půdního fondu pro RD mi přijde v pohodě, zvlášť v tomto tradičním malém sídle. Horší je to s průmyslem, který není nucen stavět budovy na patra a využívat brownfieldů.

  Thumb up 0 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.