Ústřední hřbitov se rozšiřuje, chodníky se upravují

Pozůstalí, kteří chtěli nechat pohřbít své blízké do země na ústředním hřbitově ve Slezské Ostravě, naráželi na problém – nebylo místo. Slezskoostravská radnice se proto snaží rozšířit kapacitu hřbitova v jeho nové části.
„Jde o místo na kopci s volným výhledem do krajiny s pozadím Beskyd, což umožňuje pietní a klidný charakter místa nad jinak rušným městem,“ popsala důstojné prostředí posledního odpočinku vedoucí oddělení hřbitovní správy Nataša Lukášová. Dodala, že skončila také výstavba nových chodníků a vozovek, které budou sloužit jako přístupová cesta k novým hrobovým místům.“Pozemek pro nová hrobová místa v této oblasti si budou moci zájemci pronajmout v září,“ řekla mluvčí Slezské Ostravy Marie Stypková s tím, že úřad pokračuje také v rozšiřování ploch určených pro ukládání uren, takzvaných epitafních míst. „Byly zahájeny stavební práce na vybudování nových chodníků k těmto místům. Lze je vidět přímo u hlavního vstupu do ústředního hřbitova. Pronájem pozemku pro epitafní místa bude zahájen příští rok,“ slíbila Stypková.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.