Urbanistická studie náměstí SNP

MAPPA Ostrava vypsala veřejnou zakázku na zpracování urbanistické studie náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu.

Předmětem zakázky je vypracování urbanistické studie náměstí SNP a jeho nejbližšího okolí, které je jedním z lokálních center městského obvodu Ostrava – Jih. Území je vymezeno bytovou zástavbou kolem náměstí a z jižní strany plochou parkoviště před objektem Vodního areálu Jih. Studie navrhne a konkretizuje podmínky využití současných i navrhovaných zastavitelných ploch a navrhne v podrobnosti urbanistické studie jednotlivá veřejná prostranství (jejich využití, formu a charakter).


Cíle studie:

 • Nastavit koncepci rozvoje celé lokality s důrazem na možnosti nové zástavby a kultivace veřejných prostranství;
 • Navrhnout prostorové a funkční využití veřejných prostranství, určit jejich charakter;
 • Vymezit zastavitelné plochy a nastavit parametry pro novou zástavbu formou prostorové regulace;
 • Zhodnocení stávající zástavby a jejího potenciálu z hlediska rozvoje lokality;
 • Navrhnout obsluhu území, kapacity a způsob parkování s důrazem na pobytovou kvalitu náměstí;
 • Nastavit standart pro materiály povrchů, mobiliář a další prvky, umístěné ve veřejném prostoru ve vztahu na okolní stavby a jejich předprostory;
 • Zohlednit záměr umístění amfiteátru v rámci zahrady DK Akord;
 • Prověřit možnosti umístění tržiště a veřejných toalet v rámci veřejných prostranství nebo v novém objektu

Lhůta pro podání nabídek je 30. 8. 2023 do 12:00 hod.

zdroj + více informací: mappaostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  Občas chodím na tržiště. Jedná se o spíše o lepší lokalitu Ostravy. Moc nechápu, proč zrovna takové funkční lokality je třeba vylepšovat. Mám pocit, že bylo upravováno nedávno.

  Thumb up 9 Thumb down 10
 2. David :

  Já bych teda tuto lokalitu za lepší určitě neoznačoval. Jaké zajímavé funkce tahle oblast nabízí? Je tam policie, pošta, vietnamská tržnice, venkovní tržnice s 5-10% obsazeností a pár obyčejných hospod. Dům Akord snad slouží jen pro taneční školu a to jen jaro/zima. Asi bych se nejdříve zamyslel nad samotným využitím a jaký atraktivní koncept ta lokalita potřebuje tak aby ji využívali všichni obyvatelé ne jen senioři či sociální vrstva která tam jde vidět na každém kroku (bohužel realita). Ale budu velmi zvědavý na výsledek i to bude-li návrh odpovídat roku 2023-2030 anebo bude čerpat z doby kdy jsme tam chodili jako malí s maminkama a babičkama…
  PS: projíždím tam dost často ale ještě nikdy mě nanapadlo tam zastavit a trávit tam alespoň chvilku mého volného času.

  Thumb up 17 Thumb down 6
 3. Dagmar :

  Kulturní dům je černá díra Zábřehu za 40 let co tu bydlíme se stále opravuje a výsledek je v létě kdy tam hrají kapely na pleybek že není slyšet vlastní slova při zavřených oknech. Jedině co by měli opravit tržnici a zamezit přístup nepřizpůsobivým lidem kteří tam odpoledne vysedáváji a dělají nepořádek

  Thumb up 8 Thumb down 2
 4. aldik :

  David: k bydlení to určitě lepší lokalita z Jihu je, však taky tu jsou vyšší nájmy než jinde v rámci Jihu. A bodejt mi tržnice neměla malé obsazení, když se na ni dlouhodobě prdí a současné vedení na radnici radši vytvořilo umělké náměstí Ova Jih a snad všechny akce, včetně trhů se konají tam..

  Náměstí SNP není zas tak dlouho po rekonstrukci, další nepotřebuje, akorát ta tržnice potřebuje zrenovovat.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. Paulus :

  Tak snad nějakou moudrou hlavu nenapadne zrušit tržnici a na vzniklém místě postavit nevzhlednou sklobetonovou kostku (dům), za kterou budou sice architekta, jako za každou stejně podobnou plácat po zádech a dávat mu ocenění, ale jinak budou na ni jen močit psi a lidí si budou klepat na čela … ono jedno monstrum na zastávce MHD už stačí …

  Thumb up 4 Thumb down 5
 6. Lukáš :

  Náměstí SNP v bohatě stačí, je pěkné, a pasuje do toho stylu, kdy bylo stavěno. Už se několik let mluví o kryté tržnici. Tu by měly udělat novou!

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. aldik :

  Paulus: Nebo o tržnici bude mít zájem Lídl a radnice to ochotně prodá :-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Vítek: Zrovna ta tržnice má své nejlepší za sebou.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Kateřina :

  Tržnice k Snp patří.Široko daleko žádná jiná není.Chce to jen opravit.Prodloužit střechu at na prodejce a zboží neprší!Když se celá zastřeší a změní jak v centru Ostravy,tak to tam skončí tak,jak to skončilo v centru.Ted na jejich nové tržnici parkují auta a prodej skončil.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.