Úprava předprostoru kostela Svatého Ducha

Statutární město Ostrava vyhlašuje v souladu se Soutěžním řádem České komory architektů soutěž o návrh na řešení veřejného prostranství v okolí kostela sv. Ducha.

Předmět soutěže 

Předmětem soutěže je návrh urbanisticko-krajinářského řešení veřejného prostranství v okolí kostela sv. Ducha (dále jen „řešené území“). Návrh je nutné řešit komplexně v rozsahu vymezeném dle soutěžních podkladů. 

Cílem soutěže je vytvoření univerzálního veřejného prostoru, který bude přístupný pro všechny uživatele a návštěvníky, s vyřešenými návaznostmi na okolní objekty (kostel Svatého Ducha, kino Luna, obchodní  centrum Kotva) i širší okolí. 

Organizační informace a důležité odkazy 

Veškeré informace a soutěžní podklady jsou dostupné zde: https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003636/zakazka/521367 

Deadline 

Poslední termín podání žádosti o účast je 3. 6. 2022 ve 23:59 hodin. 

Lhůta pro podání soutěžního návrhu končí 30. 9. 2022 ve 23:59 hodin.  

zdroj: mappaostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin :

  Největším hnusem stejně zůstane vedle stojící hotelový dům…

  Thumb up 15 Thumb down 3
 2. Martin N. :

  Hotelový dům trpí, protože je to hotelák. Nicméně urbanisticky tam jeho stopa nepůsobí blbě a architektonicky je jeho strojově parametrická fasáda relativně zajímavá a dalo by se s ní pracovat, když bychom žili v ideálním vesmíru. To platí o všech budovách toho typu. Ad soutěž: jsem zvědav na výstupy. V zásadě je to území hodně bolavé…

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. MM :

  Martin N.: Já se stejně divím, že se to nepředělá na klasické byty. Být to v Praze, barák je dávno prodaný a nebo si to majitel pořeší sám. Potenciál je obrovský. Bohužel jim asi dává větší smysl provozovat „ubytovnu“.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 4. Martin Náhlovský :

  MM: Naprostý souhlas. Jak venku, tak vevnitř to bude krásná „modulařina“, umožňující flexibilní práci s vnitřní dispozicí. A výhledy z těch „cik-cak“ balkónů by nebyly vůbec marné… Potenciál je „ukryt“ i v tom veřejném parteru… Jak by řekl Míra Bosák: „Ono by to šlo… A ne že ne!“ :-)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Southside.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. marie :

  Ostrava už zná vítěze soutěže o návrh na novou podobu okolí kostela svatého Ducha v nejlidnatějším městském obvodu Ostrava-Jih. Dnes potvrdili vítěze ostravští radní.
  https://www.patriotmagazin.cz/voda-stromy-letni-kino-vime-jak-se-zmeni-okoli-kostela-svateho-ducha-v-ostrave-jihu
  https://m2au.cz/project/okolisvducha
  Nejvíc mě pobavila věta, že parkovací místa budou přemístěna na boční stranu. V současnosti je před kostelem cca 60 parkovacích míst. Jsem zvědavá na kterou boční stranu to chtějí nacpat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. balde :

  No tady to vypadá, že ty místa nebudou nahrazena vůbec.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. balde :

  No tady to vypadá, že ty místa nebudou nahrazena vůbec.
  https://m2au.cz/project/okolisvducha

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Hans :

  balde: vždyť tam jasně prosvitaji mezi stromy

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Hans: Mrkni se pořádně https://mapy.cz/s/kumunebaza a porovnej https://1url.cz/krj13 Zjistíš, že ty co tam „jasně prosvítají“ už tam dávno jsou, jenom budou zestetizovány, ostatní zmizí bez náhrady.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. balde :

  super že zmizí auta s povrchu, ale nechápu, že když už se to dělá, tak nevznikne podzemní parking, kde by si lidé ze sídliště místa pronajímat, navíc spousta lidí jezdí ke Kotvě na nákupy nebo do kina a parking v takto exponovaném místě je tragický, Za Lunou taky nevyužitý potenciál na zvýšení parkingu při rekonstrukci parku, takže chudáci co bydlí v okolí

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.