Úprava předprostoru kostela Svatého Ducha

Statutární město Ostrava vyhlašuje v souladu se Soutěžním řádem České komory architektů soutěž o návrh na řešení veřejného prostranství v okolí kostela sv. Ducha.

Předmět soutěže 

Předmětem soutěže je návrh urbanisticko-krajinářského řešení veřejného prostranství v okolí kostela sv. Ducha (dále jen „řešené území“). Návrh je nutné řešit komplexně v rozsahu vymezeném dle soutěžních podkladů. 

Cílem soutěže je vytvoření univerzálního veřejného prostoru, který bude přístupný pro všechny uživatele a návštěvníky, s vyřešenými návaznostmi na okolní objekty (kostel Svatého Ducha, kino Luna, obchodní  centrum Kotva) i širší okolí. 

Organizační informace a důležité odkazy 

Veškeré informace a soutěžní podklady jsou dostupné zde: https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003636/zakazka/521367 

Deadline 

Poslední termín podání žádosti o účast je 3. 6. 2022 ve 23:59 hodin. 

Lhůta pro podání soutěžního návrhu končí 30. 9. 2022 ve 23:59 hodin.  

zdroj: mappaostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin :

  Největším hnusem stejně zůstane vedle stojící hotelový dům…

  Thumb up 13 Thumb down 3
 2. Martin N. :

  Hotelový dům trpí, protože je to hotelák. Nicméně urbanisticky tam jeho stopa nepůsobí blbě a architektonicky je jeho strojově parametrická fasáda relativně zajímavá a dalo by se s ní pracovat, když bychom žili v ideálním vesmíru. To platí o všech budovách toho typu. Ad soutěž: jsem zvědav na výstupy. V zásadě je to území hodně bolavé…

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. MM :

  Martin N.: Já se stejně divím, že se to nepředělá na klasické byty. Být to v Praze, barák je dávno prodaný a nebo si to majitel pořeší sám. Potenciál je obrovský. Bohužel jim asi dává větší smysl provozovat „ubytovnu“.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 4. Martin Náhlovský :

  MM: Naprostý souhlas. Jak venku, tak vevnitř to bude krásná „modulařina“, umožňující flexibilní práci s vnitřní dispozicí. A výhledy z těch „cik-cak“ balkónů by nebyly vůbec marné… Potenciál je „ukryt“ i v tom veřejném parteru… Jak by řekl Míra Bosák: „Ono by to šlo… A ne že ne!“ :-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Southside.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.