U Chýlků

Nástavba a stavební úpravy pivnice Cihelna u Chýlků je zdá se u svého konce.

Vzhled budovy nemá cenu komentovat. I tak je tento dům něčím výjimečný. Přebývá zde totiž krokodýl Mireček, který již i utekl majiteli a zároveň provozovateli zmíněné pivnice U Chýlků. Viz ZDE.

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Říká se, že lidskou civilizaci čeká v blízké budoucnosti epidemie demence.
  Při pohledu na historickou fotku a denně i ten počin, určité náznaky otupělosti vidím už teď.
  Chápu, peníze, ale proč radnice Jihu nebo magistrát vlastníkovi nepomohl? Existují dotace na opravy historických budov a tahle budova je na značně exponovaném místě Hrabůvky…
  Hlavně, že se přes ulici chlubíme Jubilejní kolonií. No tak teď už nemůžeme, leda bychom se natočili správným úhlem. Nebo si vypíchli obě oči.

  Thumb up 20 Thumb down 2
 2. Dan :

  aggu: V tom asi ani tak penize nebudou. Ale mentalita. Tak nejak si dokazu predstavit myslenkove rozpolozeni nekoho, kdo udela tuhle boudu a zaroven chova krokodyla.😅

  Thumb up 19 Thumb down 2
 3. aggu :

  Zateplení chápu. Vynesení baráku o patro budiž. Krokodýl? Každý jsme nějaký. Někdo třeba chodí venku v teplákách adidas. Ale ten člověk přece musí vidět výsledek své práce. Buď je cynik nebo slepý.

  Thumb up 15 Thumb down 1
 4. hugo :

  je poněkud zavádějící dát vedle sebe ten současný stav a původní fotku z doby vzniku. On současný majitel tu svoji šedou krabici nevytvořil z prezentovaného původního stavu, ale z jakési socialistické přestavby,kdy ten objekt vypadal už dost jinak než prezentovaný původní stav. Takhle to vypadá, že ten chovatel krokodýla přestavěl tu svoji boudu z toho původního stavu, a to prostě není pravda. A nějaká degrese z přestavěného objektu zpět k historickému mi přijde v tomto případě nemožná a nesmyslná.

  Thumb up 22 Thumb down 4
 5. Vojtech :

  jak pise Hugo. Toto je zavadejici a tenhle stav neni idealni, ale rozhodne lepsi nez ta hruza co tam byla poslednich x let. A z te hruzy co tam byla to rekonstruovat do puvodni podoby slo teda hooodne tezko. Nekdy mi prijde, ze si lidi maji hlavne potrebu kopnout

  Thumb up 11 Thumb down 3
 6. DRJPJR :

  Vojtech: Ale on to byl puvodni stav pred mnoha a mnoha lety, Martin nepíše, ze to je stav pred rekonstrukci. To je snad jasne, kdyz je to historická fotka. A ta budova je opravdu nyní příšerná. Pokud je majitel slepý, tak bohuzel lide v okoli nejsou.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 7. aggu :

  Hugo&Vojtěch: Co je na tom „poněkud zavádějící“? A kam to srovnání „zavádí“? Nikde se netvrdí, že současný majitel zdevastoval historickou budovu. Která má mimochodem dost výsadní polohu ve veřejném prostoru, je to v podstatě brána Hrabůvky. A vždy byla, což si určitě uvědomoval i p. Chýlek jako stavitel zájezdního hostince.
  Současný stav je mnohem horší než ten původní, protože tam byla šance vrátit domu původní historickou podobu. Ta šance je pryč. Majitel potvrdil a dvakrát podtrhnul buranství komunistů, kteří podobným způsobem devastovali kdeco.
  Jsou země, kde se o nápravu historických chyb a omylů snaží. Nevím jestli Ostrava patří mezi města, která mohou historii házet jen tak do kanálu. Pokud to ale majitel a konšelé na Jihu MFP, tak se není o čem.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 8. Crazym :

  Výsledek může být sice pro spoustu přecitlivělých jedinců sporný ale ničím se nevymyká a je jen běžnou budovou a majetkem soukromého vlastníka o který se ten vlastník stará na rozdíl od soudruhů kteří ji ukradli a moc se nestarali. A hlavně se stará za své peníze a budova, která je teď opravena/vylepšena bude dál sloužit svému účelu a to je restaurační provoz. Proboha není to národní galerie ale sprostá hospoda :-) A ano, ukázat jen původní stav před komunistickou devastací je pro neznalé zavádějící. A novému majiteli, který převzal hospodu od potomků původních majitelů v roce 2015, by měli místní poděkovat, že se ten restaurační provoz snaží zachovat a investuje i přes situaci která tu panuje poslední roky.
  Tohle byl „původní“ stav při převzetí a před nástavbou a stavebními úpravami: https://screenshot.cz/99W7A/
  Tohle stav v době úprav: https://screenshot.cz/AOV7G/

  Thumb up 4 Thumb down 7
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Přiznejme si, že i oproti původnímu stavu je tohle prasárna a šlo to udělat citlivěji. Černé fasády jsou použít jen v ojedinělých případech. Ty boční nástavby zakončeny pultovkou je taky úlet. Betonový plný plot, polepený reklamou ničemu nepřidá.

  Historická fotografie tu je pro porovnání úrovní výstavby v dnešní době a v době před 100 lety. I když ta úroveň téměř na celém Jihu je minimální.

  Thumb up 13 Thumb down 5
 10. asdf :

  Vypadá to, že majitel se chce přizpůsobit budoucí nové obřadní síni na vedlejším hřbitově. Asi nový styl pro tuto oblast.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. Mx :

  Je to prostě hnusné, ať už se to udělalo z jakéhokoliv původního stavu. I moje děti to říkaly, když jsme jeli kolem :-). Nemohu nalézt jediné alibi pro majitele, že takto zhyzdil kolemjdoucím toto místo. Je to taková úvaha, trochu se mi zdá, i když tady asi vizualizaci nedělali, že se dnes někdy investoři řídí počítačovými vizualizacemi, na kterých je vše tak nablýskané (možná i toto by vypadalo jako “cool” moderní černá stavba zalitá sluncem s beverly hills zelení okolo a kolem šla nějaká modelka :-) jak se to na monitoru dělá), ale v realitě ten lesk z monitoru jaksi často chybí.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 12. Mx :

  Crazym: i ten původní stav před “opravou” měl ještě “ducha”

  Thumb up 10 Thumb down 0
 13. Mx :

  Crazym: bohužel spoustu “přecitlivělých” jedinců, jak nás nazýváte, z Ostravy odchází (nejen) ale i proto, že Ostravu “vzhledově” budovali nebo budují esteticky necitliví jedinci a jinde mají cit vyvinutý trochu jinak 😉

  Thumb up 5 Thumb down 5
 14. Vojtech :

  Tak jestli se nekomu libil ten stav pred 10 lety tak teda kloboucek pred vasim vkusem. To ze komunisti zprasili historickou budovu je smutne, ale i kdyz toto neni architektonicky skvost, tak jsem urcite necekal, ze clovek ktery vede hospodu by se rozhodnul investovat do rekonstrukce do puvodniho stavu a prave z duvodu, ze se jedna o hospodu a ne o galerii. Soucasny stav, pokud majitel upravi predzahradku bude 100x lepsi nez to co tam bylo celou dobu. JA tam byl jen jednou, ale pro mistni, kteri jsou na hospodu zvykli, je urcite jakakoliv zmena vitana.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 15. Michal :

  Za zašlé obludy vytvořil majitel jinou obludu. A za své, tak tleskejme ve stoje!

  Thumb up 2 Thumb down 6
 16. Crazym :

  O tom, že to není žádný estetický zážitek snad ani není sporu ale aby se z toho někdo hroutil 😉 Jinak jsem ani netušil, že černé fasády jdou použít jen v ojedinělých případech a mají na ni nárok jen správní architekti typu Pilař a Kuba 😉 Tak proto ta do nebes vychvalovaná Černá kostka furt nestojí 😉
  Mmch, myslel jsem si, že k usměrnění bláznivých nápadů majitelů při projevech ovlivňujících veřejný prostor slouží právě ty haldy úředníků co ti majitelé živí svou prací, mě třeba donutili při schvalování mé soukromé fasády donést kromě projektu i vzorník barev aby mi ho mohli odsouhlasit, bez toho by mi nevydali povolení. Tak kde je asi chyba? Že by mezi tou vzdělanou elitou co nám z pozice všemohoucího úřadu diktuje kde co pracovali samí „esteticky necitliví jedinci“? To já, plivající bolševik, lidská žumpa, primitivní blbec a ubožák tak nějak nejsem schopen pochopit 😉

  Thumb up 7 Thumb down 9
 17. tjov :

  Označení „původní stav“ je naprosto zavádějí. Je to čistá manipulace s fakty. Správně by tam měla být fotka před aktuální úpravou viz Crazym, a následně pak dovysvětlení jak budova vypadala, když byla postavena. Takhle se řadíte na úroveň clickbait tvůrců obsahu. A majitele budovy stavíte v očích veřejnosti do investora , který stavbu přebudoval z „původního stavu“ rovnou do nynější podoby.

  Jinak co se týká estetiky, souhlasím že to není žádný excelentní počin. Ovšem pokud na takovéto počiny upozorňujete , tak aby to nebylo pouhé plácaní, bylo by fajn vznést dotaz na patřičný odbor, jaký regulativ uplatnili zde na hranici Jubilejní kolonie. Pokud budou argumentovat, že nebyl důvod jakkoli regulovat tuto rekonstrukci, tak otevřít širší diskuzi s MAPPOU proč se v dané historické oblasti více neangažuje a nedá podněty směrem nahoru :-).
  Tím ale neříkám, že máte investora někam udávat anebo podobné věci. Na rovinu proč by měl někde na „periférii“ na dostřel od zdevastovaného nádraží a jiných prasáren vynakládat prostředky na nějakou záchranu budovy zprzněné bolševiky, ve které sídlí hospoda – notabene když samotný úřad nejspíše ani neprojevil zájem něco regulovat :-). Doba továrníku a mecenášů je dávno pryč.

  Thumb up 8 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.