Těšíny má spojit další most

Obě strany Těšína jednají o získání dotací pro novou Evropskou lávku, která by propojovala parkovou zónu v linii obou náměstí.

Představitelé české i polské části Těšína aktuálně jednají o záměru nechat postavit tzv. Evropskou lávku, tedy most pro pěší, který by spojil břehy Olše mezi dvěma velkými mosty, v místě, kde už kdysi lávka stávala.

Města chtějí stavbu financovat z dotací. Obě strany, česká i polská, chtějí podat vlastní návrh. Rozhodnutí má padnout 25. června a žadatelé mohou získat až 90 procent nákladů, které česká strana odhaduje na 25 milionů korun.

Podle českotěšínského starosty Víta Slováčka má přemostění řeky v tomto místě smysl, protože by spojilo náměstí obou částí města v jedné linii. „Navíc by zpřístupnila parkovou zónu na obou stranách hranice,“ říká Slováček. Spojení břehu v tomto místě by podle něj rozjelo i budoucí revitalizaci obou břehů Olše mezi mosty Svobody a Přátelství.

lavka tesin

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.