Terminál Opava-Východ

Město Opava hodlá přebudovat prostor u vlakového nádraží Opava – Východ.

V první polovině roku 2016 uzavřela smlouvu na územní studii lokality u vlakového nádraží. opava opaVa opava opava opava

Jak by parkovací objekt mohl vypadat můžete vidět na následujících snímcích. Objekt je zpracován ve dvou variantách. Autorem je Ateliér Saktoropava

opava

opava

opava

zdroj: opava-city.cz / saktor.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel Mrázek :

  Parkoviště u Východního nádraží je a bude potřebné, logické a užitečné. Jenže tohle vypadá zase na paskvil. V blízkém sousedství takových budov jako třeba samotné výpravní budovy Východního nádraží, Obchodní komory (Knihovny P. Bezruče) nebo Slezského zemského muzea, které byly nádherné už v době výstavby a jsou stále nádherné i po 100 a více letech, se má postavit něco, co vypadá hnusně už teď. Ano, dneska je to zanedbané území, možná nejzanedbanější kout v centru města. Jenže to není omluva, aby se tam postavilo cokoliv. Proč nemůže být architektonická veřejná soutěž? Proč je předloženo něco, co by se hodilo možná jako parkoviště někde u průmyslového podniku typu Ostroj nebo Model Obaly, ale ne do centra města? Už samotná vizualizace jakoby na zelené louce, bez kontextu okolní zástavby, působí dost neprofesionálně, spíše jako seminární školní práce studenta.

  A kromě rozpaků nad estetikou vyvstává ještě dost otazníků nad samotným dopravním řešením. Dneska nelze odbočit doleva ze Skladištní na Nádražní okruh (zákaz) a ani z Anenské doleva na Těšínskou to není žádná sláva. Budou nové semafory? Nebo snad rondlík? Ono i odbočování z Nádražního okruhu doprava do Skladištní je nepříliš komfortní, ostrý úhel, úzká vozovka, prudké brždění krátce za křižovatkou, … Odvolání na to, jak poklesne doprava v centru města po vybudování severního obchvatu, nepůsobí věrohodně. Je otázkou, jak se zvýší využívání nedokončeného severního obchvatu, dokud nebude hotová jeho západní část, a to tak rychle nebude. Ale třeba nás Hláska ještě něčím překvapí.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. Stáňa V. :

  Bude to vhodný doplněk k nádražnímu podchodu. Sprejeři, do zbraně!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Mirek :

  Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem, tohle snad navrhoval socialistický podprůměrný architekt náš známý od nákupky SLEZANKA.Otřesně to působí zejména vedle zástaveb Domu kultury a navazujících objektů na Nádražním okruhu.Očekával bych kvalitěnší návrh zejména KORESPONDUJÍCÍ ZÁSTAVBU Výškově srovnatelné mezi zmíněnou budovou Domu kultury PB ( výškově zarovnánínového parkngu s okolními budovami na N.okruhu, , dále řešení přidáním odbočovacích pruhů na N.okruhu při odbočování do NP. Zbudování podchodu pod křižovatkou považuji za samozřejmé ( dotační titul) Inu Zase promarněná příležitost.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.