Sýpka Příbor

Památkově chráněný objekt sýpky v Příboře získává novou střechu.

Jedná se o čtyřpodlažní zděnou omítanou sýpku vybudovanou v roce 1936. Typický příklad sýpky z 1. pol. 20. století, téměř intaktně dochovaný. Objekt je rovněž výrazná pohledová dominanta. Středová „věžová“ část již novou krytinu má. V současné době probíhá výměna krytiny na nižší části střešního pláště. Podle posledních zpráv zde má vzniknout muzeum motocyklů.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.