Světelná křižovatka v Hlučíně

Semafory se staví na nejproblematičtější křižovatce v Hlučíně. Dopravu na křížení ulic Ostravská, Opavská a Celní u autobusového nádraží bude světelná signalizace řídit od podzimu.  Radnice za ni zaplatila čtyři miliony. „Vyřešit komplikovanou dopravu na hlavní hlučínské křižovatce už bylo opravdu nutné. Pro řidiče vyjíždějící z náměstí nebo z vedlejší Celní ulice je nájezd na hlavní silnici vždy zkouškou trpělivosti i řidičského umu, nouze tím pádem není ani o nebezpečné situace,“ řekla místostarostka Blanka Kotrlová.

„Jde o mimořádně frekventovanou křižovatku, jen po trase mezi Opavou a Hlučínem denně projede v průměru přes 27 tisíc aut,“ potvrdil vedoucí.

hlucin

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Kruhový objezd nebyl vhodný?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 2. Nimrod :

  Chtěl jsem napsat to samé, tady by s kruháč hodil stopro…a možná, že by to nebylo o moc dražší…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. LP :

  Kdyby tam dali kruhac tak ne vyjedou ty autobusy, je tady jednoznačný hlavní proud a kousek dal je semafor, nefungovalo by to o nic lip nez ted…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Jenki :

  Kruháč by se (podle mého odhadu) vešel úplně luxusně velký i pro autobusy, ale okamžitě by se ucpal auty od Ostravy stojícími na červenou na křižovatce u Billy. Buď zkruháčovat oboje nebo nic. To ale nejde, u Billy by se musela odpálit atomovka.
  Co mne poněkud děsí je skutečnost, že podle rozmístění výkopů a kabelových chrániček to vypadá, že nebude žádná vazba na řadič křižovatky u Billy (leda že by tam ten kabel byl v zemi už z dřívějška). Pokud se signální plány obou křižovatek správně „nepotkají“ tak to bude ještě ucpanější než předtím…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Radeg :

  Pokud by se chtěl postavit místo současné křižovatky kruháč, bylo by nutné udělat také kruháč u Billy. Ve stavbě kruháče u Billy „brání“ majitel přilehlé sýpky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Komin :

  Kruhac by samozrejme byl nejlepsi, ale nejde tam postavit. to by musel byt kruhac i Billy (asi 200m smerem na Opavu). Ono totiz kdyby tam na semaforu padla cervena ve smeru na Opavu, tak by byl okamzite zacpany i ten novy kruhac. Proto tam, bohuzel, musi byt svetla.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.