Studénka souhlasí s žel. podjezdem

Zastupitelé Studénky na Novojičínsku tento týden schválili změny územního plánu, čímž umožnili stavbu podjezdu pod nebezpečným železničním přejezdem.

Stavba by měla stát zhruba 700 milionů korun. Nyní je v místě přejezd se závorami a světelnou signalizací.
Termín zahájení stavby je stále nejasný. Podle původních plánů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) měl být projekt dokončen v příštím roce. Nyní ale investor teprve začne s výkupem pozemků pro první část projektu, což je nová silnice pro nákladní dopravu. Podle plánů bude podjezd určen jen pro pěší a osobní automobily.
V původním územním plánu byly některé plochy potřebné pro stavbu podjezdu vedené jako ostatní. Po změně jsou určené pro budování silniční infrastruktury. „Dali jsme tomu zelenou. Nyní už to je na investorovi, kterým je SŽDC,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík (Studeňáci pro Studénku). Dodal, že se zástupci SŽDC se pravidelně vedení města setkávalo. „Podle posledních informací, které máme, by stavba měla začít v letech 2021 či 2022,“ doplnil.

zdroj: zdopravy.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.