První etapa revitalizace Stříbrného jezera je za námi. Financoval ji stát za spoluúčasti města, kdy se nejprve muselo vyřešit trvalé snížení hladiny jezera, zasanovat propadající se štoly a také vybudovat příjezd těžké techniky hasičů. Víme, že tento projekt byl zastaralý, ale bylo důležité revitalizaci zahájit, protože to tato lokalita již nezbytně potřebovala. Došlo k úpravě břehů jezera včetně nových vstupů, pláže, zeleně a zasazení nových stromů, vybudování chodníků, cyklostezky a cest. Postavila se nová lávka přes řeku a podchod pod Rolnickou ulicí, a došlo tak k propojení Sádráku se sady. Pro ještě větší využití jsme postavili
dva pontony a nové převlékárny.
„U sjezdu z Rolnické ulice nyní budujeme veřejné toalety, převlékárny a skříňky pro uschování cenností. Další převlékárny pak postavíme také u pláže na západní straně jezera, kde rovněž vzniknou i nová parkovací místa pro lehčí dostupnost zejména pro ty, kteří jsou odkázáni na dopravu autem. Chceme tak zvýšit komfort pro návštěvníky areálu,“ řekl primátor Tomáš Navrátil.
Toalety budou tvořeny sestavou z mobilních buněk obložených dřevem a upravených tak, aby zde vznikly nejen oddělené toalety pro muže a ženy, ale i zázemí pro hendikepované spoluobčany. Úschovnu pak budou tvořit uzamykatelné skříňky. Vše by mělo být hotové v polovině května. Zároveň se připravuje druhá etapa revitalizace, v rámci které by nedaleko jezera mohla být postavena rozhledna s nádherným
výhledem od Jeseníků po Beskydy. „Dále budeme pokračovat v budování chodníků kolem zbytku jezera, úpravě břehů včetně nových vstupů. Upravíme zeleň, zasadíme nové stromy a vybudujeme dětské hřiště, kde nebudou chybět ani vodní prvky. Všechny další změny chceme dělat tak, aby se v maximální míře zachoval přírodní ráz této oblíbené relaxační a rekreační zóny,“ dodal primátor Tomáš Navrátil.

pramen: opava-city.cz







Tybzachody jsou zapotřebí. Ono když člověk vidí co tam za paskvil vytvorili z gabonu zarosltych a moatek.pres neexistující řeku tak se z toho vážně má.chut posrat. 🙄🥵
Najdi 10 rozdílů s Ostravou
Roman Slovacek: Proboha, co tam z toho africkeho statu vytvorili? :O