Stavební úpravy ulice Dolní, Bruntál

Ulice Dolní v Bruntále se dočká razantní proměny, která bude rovněž i přívětivější ke klimatu. Město vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele.

Stavební úpravy stávající místní komunikace a uličního profilu ulice Dolní v délce cca 330 m a šířce vozovky 6 m – od úpravy světelné křižovatky s ulicí Dr. E. Beneše, přes úpravu křižovatek s ulicí Horovou a ulicí U Rybníka, až po křižovatku ulice J. E. Purkyně, včetně nového řešení chodníků, veřejného osvětlení, 2 autobusových zastávek, parkovacích stání a parkoviště U Rybníka. 

Parkovací stání jsou plánována z drenážní dlažby umožňující přímé zasakování dešťových vod. Pochozí plochy pro chodce jsou plánovány z většího formátu dlažby 20/10 cm. Autobusové zastávky se dočkají plnohodnotných zálivů pro stání autobusů a budou zcela bezbariérové. Zpomalovací prvky pro auta budou z kamene. V lokalitě bude rovněž vysázena nová zeleň.

V současné době je organizace dopravy na ulici Dolní řešena poměrně divoce

zdroj: profily.proebiz.com

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.