Stavební úpravy objektu ZW – OSU

Dochovala část z původního objektu vyznačena červeně.

Celý areál během let přestal vyhovovat lékařským podmínkám a postupně chátral. Snímek z roku 2008.

Začaly se ubourávat části objektu. Snímek z roku 2012.

Z areálu postupně začalo vznikat zázemí Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Snímek z roku 2014.

Rekonstruován byl i zbytek původního pavilonu, do kterého byl umístěn děkanát. Objekt získal označen ZW. Snímek z roku 2016.

Po přibližně šesti letech jsou s objektem další plány. Po komplexní rekonstrukci za mnoho miliónů Kč bude většina objektu zdemolována. Zůstane zachována pouze část suterénu. Nadzemní podlaží budou postavena nově.

Typická ukázka krátkodobého nekoncepčního plánování bez vize s aspoň střednědobým výhledem. Samozřejmě je přínosné a fajn, že fakulta získá nové prostory pro výuku. Ale nemuselo by to být na úkor maření nedávných investic, kdy stavba není ve funkci ani deset let.

V místě stavby již probíhají přípravné práce.

Předmět projektu

Předmětem veřejné zakázky je zhotovení díla přístavby, nástavby a stavebních úprav (rekonstrukce stávajícího objektu) v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity na ulici Syllabova 19, 703 00 Ostrava vč. napojení na stávající připojení technické infrastruktury (dále také „stavba“).

Jedná se o akci programového financování MŠMT registrovanou pod identifikačním číslem 133D241000018. Předmět veřejné zakázky je financován z rozpočtu MSK 03749/2021/RRC „Podpora rozvoje infrastruktury Lékařské fakulty“.

Mimo suterénu zde vznikne prakticky nová stavba.

Pohledy pochází z veřejně dostupné přílohy veřejné zakázky

zdroj: zakázky.osu.cz

Umístění projektu na mapě je v současné době z technických důvodů nezobrazeno

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Takove „planovani“ jeste nekoho prekvapuje?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. M. :

  :-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Přemek :

  to: Martin[msstavby]

  Zdravím Vás Martine,

  dva komentáře, v roce 2016 se nedělala žádná drahá rekonstrukce, ale po demolici kotelny (a následně po pár letech i komínu) se jen objekt „obalil“ polystyrénem a udělala malba. Byla to trochu potěmkinova stavba, aby po demolici kotelny nebyla odhalena cihlová zeď a budova nevypadal na první pohled ošklivě. Budova se od rekonstrukce vedlejší hlavní budovy ZY-Inlek využívala jen sporadicky a to jen spodní velká přednášková místnost. Všichni zaměstnanci se přestěhovali v roce 2014. Bohužel po demolici okolních, hlavně přímo přilehlých staveb, se zjistilo, že plány a skutečnost neodpovídala, boční stěny nebyly nosné a budova měla špatnou statiku. I proto se nevyužívá od cca roku 2020 vůbec. Proto jde teď k zemi, oprava by byla nerentabilní.

  Druhý komentář, žádné sklepy se zachovávat nebudou, jejich sanace od spodních vod atd. by byla taky nerentabilní, takže se zasypou, povrch se zhutní, zafixuje, udělá se základová deska a na ní se postaví budova nová.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.