Stavbou Moravskoslezského kraje 2010 je krajské bezpečnostní centrum

Tato zpráva nám poněkud unikla, vyhlášení Stavby Moravskoslezského kraje proběhlo 13.června 2011.

V těsném hodnocení nakonec zvítězilo Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje, které obdrželo cenu Grand Prix a stalo se tak vítěznou stavbou roku 2010.

Rekonstrukce Regionální knihovny v Karviné získala hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti – rekonstrukce. Vítěznou stavbou v podkategorii novostavby získalo Integrované bezpečnostní centrum MSK. Nejlepším bytovým domem je letos Dům s pečovatelskou službou v Ostravě-Porubě, mezi rodinnými domy se na první příčce umístil RD Brušperk.

Hlavní cenu v kategorii Průmyslové stavby získala budova společnosti IVAX PHARMACEUTICALS-TEVA v Opavě. Silnice I/56 Ostrava-prodloužená Místecká I. stavba získala nejvyšší příčku v kategorii Dopravních staveb.

Tak jako každý rok, byla i letos udělena Cena hejtmana Moravskoslezského kraje, tu získala rekonstrukce radioterapeutické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava. Odborná porota udělila také Cenu za urbanismus, a to bytovému domu v samotném centru Ostravy s názvem Ostravská brána a Cenu za životní prostředí získala revitalizace lesoparku v Třinci.

Speciálním oceněním je také Cena laické veřejnosti, kdy občané měli možnost hlasovat pomocí internetu a pro rok 2010 zvolili stavbu s názvem Sportovní areál Frýdecká v Českém Těšíně.

celý článek: moravskoslezský kraj

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.