Stavba bazénu v Opavě může začít příští rok

Stavba nového krytého bazénu v Opavě by měla začít příští rok na jaře. Město nyní nechává vypracovat projektovou dokumentaci pro stavební povolení, náklady na stavbu odhaduje na 340 milionů korun. Projekt bude zahrnovat spolu s plaveckým bazénem i tobogány. Novinářům to dnes řekl primátor města Radim Křupala (ČSSD). Nynější bazén dosluhuje, blíží se havarijnímu stavu a město nevylučuje, že bude za několik let zbourán.

„Nyní se dokončuje územní řízení. Vybrali jsme už i dodavatele projektové dokumentace pro stavební povolení. To by mělo být vydané do konce letních prázdnin. Pak necháme vyhotovit finální projekt pro samotnou stavbu,“ řekl primátor. Dodal, že samotná stavba by měla začít v první polovině příštího roku. Odhadované náklady okolo 340 milionů korun by radnice ráda snížila soutěží stavebních firem. „V současné době projekt počítá se stavbou tobogánů. To ale v maximální verzi. Ta může být nakonec menší. Chceme dodržet cenu,“ doplnil Křupala.

Současný bazén stojí téměř ve středu města a některým obyvatelům se jeho přemístění do okrajové části nelíbí. Obávají se zhoršené dostupnosti. Jiní naopak vítají, že se z frekventované komunikace přesune do klidnější lokality Opavy. Pro veřejnost by se nový bazén mohl otevřít na konci roku 2019. Do jeho otevření bude dál v provozu nynější městský bazén. Co s ním bude poté, se podle primátora zatím neví. „Samotné bazénové vaně končí životnost za čtyři roky. Její oprava by stála 20 milionů korun,“ řekl primátor. Dva podobné areály ale město nebude chtít. V úvahu proto přichází demolice starého bazénu a využití lukrativního pozemku v centru města jiným způsobem.

Představitelé magistrátu zvažovali také rekonstrukci nynějšího bazénu a jeho rozšíření o rekreační část. Projekt by vyšel na 140 milionů korun. „Přestavba by byla nákladná, proto jsme začali mluvit o úplně nové stavbě,“ dodal už dříve primátorův náměstek Dalibor Halátek (Změna pro Opavu).

celý článek: archiweb.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Pavel :

  … aby ten lukrativní pozemek v centru města neskončil stejně jako ten, co se nachází přes ulici naproti: https://www.google.cz/maps/@49.9382678,17.9103098,3a,75y,26.8h,91.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1s1vtusXvqtUM8Fzs-MPkJqA!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Milan Matoušek :

  kdyby tak někdo zahrádkářům ze Žižkovy na férovku řekl,jestli zde budou i v budoucnu!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.