Starý most na Pískové nahradí nový

Další z mostů, který překlenuje vodní tok Velká, mezi Opavany spíše známý pod názvem Jaktarka, bude zdemolován. Stejně jako před čtyřmi lety most na Stypově a o rok dříve most na Slavkovské půjde k zemi i lávka na Pískové ulici, která už dosloužila a nahradí ji nová.

Město předá zhotovitelské firmě staveniště v pondělí 12. dubna.  Nejprve bude shozena stará lávka, poté bude zahájena výstavba nového mostu o délce 16,07 metru a šířce 8,10 m. Samotná délka přemostění je 8,82 metru. Součástí stavby, která vyjde město na 8,4 milionu korun, je i rekonstrukce komunikace z obou stran mostu včetně nového dopravního značení.  Vše by mělo být hotovo do konce října. 

zdroj: opava-city.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. adam /ten hodný/ :

  ta cena je silena …. 10m spiroll stoji 10.000kč …. kdybych to delal na svojem pozemku, tak most s podobnymi rozmery me nebude stat ani sto litru … samozrejme, ze by po nem nemohly jezdit tanky, narozdil od Opavy. Tam se s touto moznosti soude podle ceny pocita

  Thumb up 1 Thumb down 3
 2. Rdm :

  adam /ten hodný/: kdybyste ten most stavěl na svém pozemku, tak byste nejspíše neprovedl demolici toho původního, stavbu nového, rekonstrukci přilehlých komunikací a dopravního značení. O platech všech (ne)podílejících se zaměstnanců, včetně důležité marže ani nemluvě. I tak si myslím, že by vás ten most stál více než sto litrů… :)

  Thumb up 12 Thumb down 0
 3. Adam (ten hodný) :

  Rdm: no, fakt je, že bych za sto litrů asi nebyl osm metrů široký. Asi to bude důležitý most, když musí být takhle široký

  Ale opravdu si nemyslím, že dvě zákazové značky a 50m asfaltu stojí miliony.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Jann :

  adam /ten hodný/: Cena je vyšší než 6 mio Kč, tzn. nejde již o veřejnou zakázku malého rozsahu (kde je z povahy omezení výběru při troše umu šance na nějaké to cinknutí), ale veřejnou zakázku podlimitní, kde probíhá otevřená soutěž. Výsledná cena je tedy určena trhem a ze své podstaty nejnižší možná v daném čase a místě.
  Pokud vlastníte stavební firmu, máte potřebná oprávnění a zkušenosti se stavbou mostů a zrovna Vám v tomto čase vypadlo několik zakázek a Vy tak bojujete o přežití firmy, můžete se do soutěže přihlásit a nabídnout výrazně nižší cenu. Pomůžete tak zdravému fungování tržního prostředí, které v socialismu a systému regulovaných cen (byť i ten má své některé výhody), nemůže fungovat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Jenda :

  Škoda, o jeden zelený most méně. :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Adam (ten hodný) :

  Jann: samozřejmě chápu, že levněji to prostě v danou dobu nikdo za daných okolností nebyl ochoten dělat. Otázka je, jestli není chyba v těch podmínkách. Já prostě nejen schopen vstřebat cenu za ‚lávku‘ pro výletníky.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Zdeněk :

  Demolice něco stojí , pak držím železo práce projektanti BOZ taky stojí .bagry auta atd…..a asfalt stěrky a za 100000 neuděláš ani chodník v takové délce a šířce

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.