Sportovní hala – Sokolovna Svinov

Aktuální stav prací na výstavbě víceúčelové sportovní haly.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Svinovští jsou určitě hrdí..

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. PK-Ostrava :

  No zas bohužel krcálek o rozměrech 22 x 36 . To samé Petřkovice ,Lhotka . Nechápu proč se tam neudělá klasická tělocvična 40×20 + 2 metry za čarou.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Nakonec to bude vypadat dobře. Vychází to z několik let staré studie jednoho „architekta“.
  Problém je u zadání zakázky, tedy u zadavatele. Investorem je magistrát a ten pro město/obvody více nechce.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. Mx :

  Sklad na brambory? Ale je to trend doby. Uvidime jak to budou hodnotit dalsi generace tyto stavby. Mozna se pletu v hodnocení

  Thumb up 8 Thumb down 1
 5. Je….. :

  opravdu zbytečná stavba.Do velké haly (40x20m) není šance se dnes v Ostravě dostat (krátkodobý pronájem) a kluby :florbal,futsal,hazena apod. můžou jenom plakat hlavně, že někdo nahrabal…..

  Thumb up 4 Thumb down 2
 6. Krutihlav :

  Martin [msstavby.cz]:

  Myslím, že se mýlíte.

  V současné době platí, že MMO nebude v rámci naplňování Strategie sportu SMO podporovat výstavbu hal, které nebudou mít sportovní plochu alespoň 45x25m a zázemí pro diváky s kapacitou alespoň 100 osob.

  Takže se stalo, že jeden z „vesnických“ MOb musel přepracovat svůj projekt z původního rozměru na halu dvojnásobnou s dvojnásobným realizačním rozpočtem, bezúplatně převést PD na MMO (MOb nemohl žádat o dotaci, neboť dotační titul připouštěl MOb jako žadatele s min. 10 000 obyv.). Následně bylo MOb ze strany MMO sděleno, že bude-li dotace úspěšná (50% způsobilých výdajů), na zbylých 50% bude MOb participovat z poloviny. Čímž si vzhledem ke svému rozpočtu podváže investiční prostředky na následujících 5 let kvůli hale o rozměrech, které nepotřebuje. Ale aspoň bude nějakou mít, neboť doposud má pouze školní tělocvičnu z 60. let o rozměrech předválečné sokolovny.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Krutihlav: Ne, ta stavba je limitována pozemkem a místem, kde se nachází. Musely tam být i změny z důvodu ochrany kořenového systému stromů.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Oasis :

  +článek: Po jednadvaceti letech má Svinov znovu „sokolovnu“ na denik.cz: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/po-jednadvaceti-letech-ma-svinov-znovu-sokolovnu-201911.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.