Sportovní hala Ostrava-Třebovice

V nové hale se budou konat soutěžní utkání ve volejbale, házené, florbalu a badmintonu dorostu, juniorů i mužů až po zápasy druhé ligy. Hala o rozměru 27×45 metrů a výšce 13 metrů bude využívána také k pravidelným tréninkům sportovních klubů a jednot. Svůj prostor v ní bude mít také klub moderní gymnastiky, který se účastní krajských soutěží i mistrovství republiky.

„Od Třebovic jsme převzali projekt, který obvod připravil a dovedl až do fáze zpracované dokumentace pro provedení stavby. Jako město v dalších krocích podáme do konce ledna žádost o dotaci u Národní sportovní agentury, díky které v případě úspěšnosti získáme externí zdroje na realizaci. Celkové náklady jsou v tuto chvíli odhadovány na 110 milionů korun. Padesát milionů chceme získat z dotace, o další náklady se podělí město s městským obvodem. Realizace bude trvat 18 měsíců, zahájíme ji v závislosti na získání dotace a výběr dodavatele,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Ve dvoupatrové přístavbě o rozměrech 24,5×10 metrů, budou šatny, sociální zázemí pro sportovce i návštěvníky, společenská místnost s výdejovou kuchyní, recepce a sklady cvičebního nářadí. Na ploše před budovou vznikne parkovací stání pro 19 aut s příjezdovou komunikací napojenou nově z ulice 5. května. Sportovní hala bude dostupná také MHD. Ve vzdálenosti zhruba 60 metrů od haly je zastávka tří autobusových linek projíždějících přes Třebovice.

zdroj + celý článek: ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.