Společenské centrum Návsí

Zastřešené jeviště s hledištěm, altán s ohništěm i víceúčelové hřiště s dráhou pro skok do dálky. Na to vše se mohou těšit Náveští. Obec se před měsícem pustila do stavby zhruba 14ti milionového kulturně společenského areálu, který vzniká mezi zahradou mateřinky, polskou základní školou a kostelem. Veřejnosti se areál v plné kráse otevře v dubnu příštího roku.

„Jsem moc ráda, že se tento projekt podařilo rozjet. Ta myšlenka tady byla již léta. Je to doklad skvělé spolupráce české a polské školy i zdejší fary,“ okomentovala starostka Lenka Husarová.
Nový areál se zázemím nahradí staré přístřešky. Zastřešené jeviště se svým rozměrem okolo 28×18 metrů nabídne velkorysý prostor pro vystoupení dětí během tradičních radovánek, které se tady každoročně konají, nebo pro již tradiční dožínky a další společenská setkání či kulturní akce. To vše může v bezpečí před deštěm pod sedlovou střechou sledovat z hlediště až 200 návštěvníků. Součástí této 4,8milionové stavby je i stánek a úložna inventáře.

Projekt počítá také s výstavbou altánu s vyvýšeným topeništěm, kde si budou moci návštěvníci opéct třeba buřty. Sportovní vyžití pak nabídne víceúčelové hřiště, kde změří své síly skokani do dálky či milovníci míčových a dalších her. A nezapomnělo se ani na potřebné sociální zařízení. „To budou moci využívat i návštěvníci kostela,“ dodala starostka.

Samozřejmostí je rovněž prostor pro parkování, kam se vejde zhruba 10 aut.

zdroj text: ehutnik.cz
zdroj vizualizace: navsi.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.